Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ARBËRIA 2-6 BALLKANI

Ballkani me rekord të stinorit, Daku hat-trick

Pamje nga arkivi

Ballkani me rekord të stinorit, Daku hat-trick


11 March, 2021 @15:28

Ballkani sot ka shënuar fitore të lehtë ndaj Arbërisë si mysafire, në përballjen e zhvilluar në Zahir Pajaziti të Podujevës, ku si nikoqire luajti ekipi i Arbnor Morinës.

Suharekasit pas pjesës së parë 0-2, në pjesë të dytë kanë shpërthyer tërësisht për përfundimtaren 2-6 [Almir Kryeziu 65, Marclei 74p - Arbër Hoxha 33, Mirlind Daku 42, 66, 69, Nazmi Gripshi 50, Mevlan Zeka 78].

Sot Ballkani ka thyer edhe rekordin e golave të shënuar për një ndeshje këtë stinor, duke shënuar gjashtë herë - gjë që nuk e ka arritur askush në 2020/21.

Të drejtuar nga Bledi Shkëmbi, lojtarët e Ballkanit sot kishin edhe motiv shtesë për fitore, pasi që prisnin një gabim të Dritës për të marrë kreun.

TABELA AKTUALE

Sidoqoftë, edhe pse kjo s’ndodhi, ekipit dukej se i është kthyer fryma e fillimit të stinorit kur shkatërronin gjithçka para vetes dhe kjo u dëshmua qysh në pjesë të parë, kur serinë e golave e hapi i rikthyeri nga lëndimi i gjatë Arbër Hoxha, ndërsa njëjtë edhe Mirlind Daku iu kthye golave të shpeshtë të tij për të përfunduar ndeshjen me hat-trick.

Arbëria nuk është se nuk tregoi lojë, por thjesht Ballkani ishte më i mirë sot. Ndërsa kur futbolli është i hapur, djelmoshat e Morinës treguan se dinë të shënojnë dhe të rrezikojnë mirë, pasi që shënuan dy herë në portën e Kenan Haxhihamzës.

Në fund, Ballkani del në pozitë të dytë, duke e rikthyer Prishtinën në të tretën, ndërsa është dy pikë larg kryesueses - Drita.

Arbëria vazhdon të jetë e rrezikuar pasi që gjendet në pozitë të barazhit, por ka vetëm një pikë më shumë se Drenica në zonë të rënies.


VUSHTRRIA - DUKAGJINI

Dukagjini bindës, Vushtrria vazhdon fundosjen

FFK Liga e parë

Dukagjini bindës, Vushtrria vazhdon fundosjen

11/03/21 @ 15:21

DRITA 2-0 GJILANI

Drita në krye me fitore në derbin e madh

FFK Superliga

Drita në krye me fitore në derbin e madh

11/03/21 @ 15:05

LIRIA 0-1 MALISHEVA

Flamur Gashi hero, Malisheva ruan kreun në Prizren

FFK Liga e parë

Flamur Gashi hero, Malisheva ruan kreun në Prizren

11/03/21 @ 14:56

EL CONFIDENCIAL

Spanjollët dorëzohen, Kosova luan me flamur e himn

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Spanjollët dorëzohen, Kosova luan me flamur e himn

11/03/21 @ 13:58

11-SHET

Formacionet zyrtare: Arbëria - Ballkani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Arbëria - Ballkani

11/03/21 @ 12:29

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Gjilani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drita - Gjilani

11/03/21 @ 12:21

ARBËRIA - BALLKANI

Ballkani për fitore, më pas pret gabimin e Dritës

FFK Superliga

Ballkani për fitore, më pas pret gabimin e Dritës

11/03/21 @ 11:20

DRITA - GJILANI

Fitorja e parë kërkohet në derbi, Drita për krye

FFK Superliga

Fitorja e parë kërkohet në derbi, Drita për krye

11/03/21 @ 11:16

FERENCVAROS vs PRISHTINA

Në pjesë të dytë, Prishtina bie brenda 7 minutave në Budapest

FFK Superliga/Champions League

Në pjesë të dytë, Prishtina bie brenda 7 minutave në Budapest

06/07/21 @ 20:08

NE KERKIM TE KLUBIT

Donat Kaçiu ndahet me klubin

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Donat Kaçiu ndahet me klubin

06/07/21 @ 18:04

PRISHTINA @ UCL

Plisat: Shihemi në shesh

FFK Superliga/Champions League

Plisat: Shihemi në shesh

06/07/21 @ 16:40

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet startuese: Ferencvaros-Prishtina

FFK Superliga/Champions League

11-shet startuese: Ferencvaros-Prishtina

06/07/21 @ 16:34

BASTORET

Prishtina, pamundur ndaj Ferencavarosit

FFK Superliga/Champions League

Prishtina, pamundur ndaj Ferencavarosit

06/07/21 @ 16:22

TRANSMETUESI

Këtu ndiqni direkt Ferencavros-Prishtina

FFK Superliga/Champions League

Këtu ndiqni direkt Ferencavros-Prishtina

06/07/21 @ 13:48

BALLKANI

Kontratë për 2 sezone me mbrojtësin

FFK Superliga/Transfere

Kontratë për 2 sezone me mbrojtësin

06/07/21 @ 13:26

MALISHEVA

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës

06/07/21 @ 13:17

ZEKIRIJA RAMADANI

Këta janë treshja e rrezikshme e Ferencvarosit

FFK Superliga/Champions League

Këta janë treshja e rrezikshme e Ferencvarosit

06/07/21 @ 13:05

UCL

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Champions League

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

06/07/21 @ 12:59


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga