Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BALLKANI - DRENICA

Ballkani në krye, pret gabimin e Dritës

Ballkani në krye, pret gabimin e Dritës


5 March, 2021 @14:55

Skuadra e Ballkanit e mposhti Drenicën me rezultat 2-1 [ Arbër Hoxha 42’, Bajram Jashanica 48 - Dardan Rogova 86’] dhe përkohësisht u ngrit në pozitën e parë në Superligë.

Ballkani në fund të pjesës së parë kaloi epërsi me Arbër Hoxhën (42’), derisa në fillim të pjesës së dytë, shënoi me kokë Bajram Jashanica (48’), gol që ishte i pari i tij në Superligën e Kosovës.

Drenica e ngushtoi epërsinë me golin e shënuar në minutën e 86’ me Dardan Rogovën, por nuk kishte kohë të mjaftueshëm për ta barazuar rezultatin.

TABELA AKTUALE

Ballkani përkohësisht ngritet në krye të tabelës me 48 pikë, derisa pret Dritën që të gabojë kundër Feronikelit.

Drenica gjendet në pozitën e parafundit me 24 pikë.

Në xhiron tjetër Ballkani takohet me Arbërinë, kurse Drenica me Llapin.


11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Drenica

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Ballkani - Drenica

05/03/21 @ 12:28

11-SHET

Formacionet zyrtare: Besa - Trepça ‘89

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Besa - Trepça ‘89

05/03/21 @ 12:27

FENERBAHÇE

Lëndohet Mesut Ozil, mungon kundër Cikalleshit

International

Lëndohet Mesut Ozil, mungon kundër Cikalleshit

05/03/21 @ 11:23

BALLKANI - DRENICA

Ballkani kërkon kreun ndaj Drenicës së rrezikuar

FFK Superliga

Ballkani kërkon kreun ndaj Drenicës së rrezikuar

05/03/21 @ 09:07

BESA - TREPÇA'89

Besa sot luan ndaj skuadrës së vetme që e mposhti këtë sezon

FFK Superliga

Besa sot luan ndaj skuadrës së vetme që e mposhti këtë sezon

05/03/21 @ 09:02

LIVERPOOL 0-1 CHELSEA

Mount çon Chelsean në TOP4, kampioni as në zonën EuropaLeague

Premier League

Mount çon Chelsean në TOP4, kampioni as në zonën EuropaLeague

04/03/21 @ 23:09

CAMP NOU

Duhet të vendoset për fatin, pasi ka klauzolë interesante

La Liga/Transfere

Duhet të vendoset për fatin, pasi ka klauzolë interesante

04/03/21 @ 22:58

MARSEILLE

Vidali mundësi e mirë për francezët

Serie A/Ligue 1/Transfere

Vidali mundësi e mirë për francezët

04/03/21 @ 22:51

LLAPI

Super transfer nga Llapi

FFK Superliga

Super transfer nga Llapi

21/05/21 @ 17:27

DUKAGJINI - FLAMURTARI

Dukagjini një hap para Superligës

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Dukagjini një hap para Superligës

21/05/21 @ 17:06

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Flamurtari

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Flamurtari

21/05/21 @ 14:31

LLAPI

Futbollisti i Llapit operohet me sukses

FFK Superliga

Futbollisti i Llapit operohet me sukses

20/05/21 @ 21:56

LEOTRIM KRASNIQI

Trajneri i Besës i drejtohet publikut para ndeshjes së fundit

FFK Superliga

Trajneri i Besës i drejtohet publikut para ndeshjes së fundit

20/05/21 @ 21:02

PAS DEKLARATAVE

Për deklaratë, gjobë për Dallkun

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Për deklaratë, gjobë për Dallkun

20/05/21 @ 12:26

DREJT KOSOVËS

3 futbollistë të Malishevës marrin ftesa nga Kosova

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Përfaqësuesja

3 futbollistë të Malishevës marrin ftesa nga Kosova

19/05/21 @ 16:16

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (35)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (35)

18/05/21 @ 17:51

CHAMPIONS LEAGUE

Kundërshtarët e mundshëm të Prishtinës në Ligën e Kampionëve

FFK Superliga/Champions League

Kundërshtarët e mundshëm të Prishtinës në Ligën e Kampionëve

18/05/21 @ 14:22

LFR

Krerët e FFK-së takojnë e përfaqësuesit e LRF-ve për digjitalizim të garave

FFK Superliga

Krerët e FFK-së takojnë e përfaqësuesit e LRF-ve për digjitalizim të garave

17/05/21 @ 17:25


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga