Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FERONIKELI - VËLLAZNIMI

Barazim në Drenas, lideri ndalet nga Vëllaznimi

Barazim në Drenas, lideri ndalet nga Vëllaznimi


18 March, 2023 @15:15

Me barazim është mbyllur ndeshja mes vendit të parë dhe atij të fundit në Grupin A të Ligës së Parë.

Feronikeli 74 dhe Vëllaznimi duelin mes tyre e mbyllën 1-1.

Pjesa e parë u mbyll 0-1 për gjakovarët, që kaluan në epërsi falë një goli të shënuar nga pika e bardhë, ndërkohë që Nikli e gjeti golin e barazimit në pjesën e dytë dhe ndeshja u mbyll me rezultat 1-1.

TABELA AKTUALE

Rezultati i sotëm bën që Nikli të jetë vetëm 3 pikë larg Phoenixit të vendit të dytë, kurse Vëllaznimi mbetet edhe më tutje pa asnjë fitore sezonale dhe sipas të gjitha gjasave sezonin tjetër do të garojë në Ligën e Dytë të Kosovës.

Xhiron që vjen, Nikli e pret Phoenixin në shtëpi, kurse Vëllaznimi e pret Drenasin.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë