Të gjitha lajmet

KEK-u - VËLLAZNIMI

Barazim në Obiliq, Vëllaznimi ende pa fitore

Foto: KF Vëllaznimi

Barazim në Obiliq, Vëllaznimi ende pa fitore

3 October, 2019 @16:31

Përsëri s’ka fitore për Vëllaznimin.

Skuadra gjakovare, që po kalon një krize të thellë si financiare ashtu edhe të rezultateve, sot barazoi 1-1 ndaj KEK-ut në Obiliq.

Të parët në epërsi kaluan vendasit me golin e Shpëtim Preniqit në minutën e 75’, derisa nga humbja gjakovarët i shpëtoi Andi Delija, i cili realizoi për rezultatin përfundimtar 1-1.

TABELA AKTUALE

Duke qenë skuadra e vetme që nuk di për fitore në Ligën e Parë sivjet, Vëllaznimi mbetet edhe më tutje i fundit në klasifikim, derisa KEK-u momentalisht ndodhet dy pozita sipër Vëllaznimit.

ULPIANA

Visoka dorëhiqet nga Ulpiana

29 September, 2019 @21:24

Trajneri i deritashëm i Ulpianës, Megzon Visoka, ka dhënë dorëheqje nga detyra e tij. Pas humbjes nga Ramiz Sadiku me…

VËLLAZNIMI - MALISHEVA

Mposhtet nga Malisheva, Vëllaznimi i fundit në tabelë

29 September, 2019 @17:17

Vazhdon kriza e thellë e Vëllaznimit! Gjakovarët sot u mposhtën me rezultat 0-2 nga Malisheva në Gjakovë, për të mbetur…

ISTOGU 1-0 BESA

Endrit Maloku vendos derbin, Istogu mbron kreun

Foto: KFIstogu/fb

28 September, 2019 @17:20

Pas pjesës së parë të përfunduar pa gola në derbin e Bjeshkëve të Nemuna mes Istogut dhe Besës, ka qenë…

LIRIA 5-0 VITIA

Jurgen Gjini me 5-she, Liria thellë ndaj Vitisë

TOPSPORTI/ nga arkivi

28 September, 2019 @17:15

Liria i është kthyer fitores në Ligë të Parë pas barazimit me Onixin në xhiron e shkuar, duke e mposhtur…

MALISHEVA - ARBËRIA

Malisheva mbi Besën e Lirinë

Foto: KFMalisheva/fb

22 September, 2019 @17:41

Skuadra e re në Ligë të Parë të Kosovës, Malisheva, me fitoren e thellë sot ndaj Arbërisë 4-0 ka dalë…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë