Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FLAMURTARI 1-1 FERIZAJI

Barazim në Prishtinë, tashmë si ekip i Superligës

Barazim në Prishtinë, tashmë si ekip i Superligës


30 April, 2022 @17:33

Ferizaji që siguroi ditë më parë Superligën, tashmë ka zhvilluar ndeshjen e parë si anëtar i sigurt i Superligës prej edicionit 2022/23, ndërsa ka barazuar ndaj Flamurtarit në Xhemajli Ibishi.

Të drejtuar nga Arbnor Morina, të kaltërit mysafirë kanë nxjerrë barazim me rezultat 1-1 ndaj Flamurtarit, derisa golin e vetëm për Ferizajin e shënoi Gentrit Haliti.

TABELA AKTUALE

Flamurtari në anën tjetër pa asnjë motiv në renditje, ka përfunduar edhe një ndeshje, dy xhirot para fundit të stinorit.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë