Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TREPÇA '89 - MALISHEVA

Barazim në “Riza Lushta”, 89’shi pa fitore që 4 xhiro

Barazim në “Riza Lushta”, 89’shi pa fitore që 4 xhiro


5 March, 2023 @15:08

S’ka fitore për Trepçën ‘89 për të katërtën xhiro me radhë.

Sot mitrovicasit u ndalën në barazim pa gola nga Malisheva, rezultat i cili i mban ata edhe më tutje në zonën e rrezikshme.

Raste për shënim gjatë ndeshjes patën të dyja skuadrat, por asnjëri prej portierëve nuk u mposht dhe ndeshja u mbyll 0-0.

TABELA AKTUALE

Dallimi mes Trepçës ‘89 dhe Malishevës në renditje është vetëm 2 pikë dhe që të dyja e rrezikojnë rënien nga elita e futbollit kosovar.

Xhiron e ardhshme, Trepça ‘89 i shkon Drenicës në Skenderaj, kurse Malisheva e pret Dukagjinin.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga