Të gjitha lajmet

BARCELONA 2-2 ATLETICO MADRID

Barcelona “dorëzohet” në luftë për titull

Foto: Barcelona/tw

Barcelona “dorëzohet” në luftë për titull

1 July, 2020 @0:17

Barcelona nuk ka arritur të kalojë as pengesën e dytë me radhë në LaLiga dhe kështu me vetëm dy pikë të fituara në dy xhirot e fundit nga gjashtë të mundshme, mund të besohet se tashmë titullin ia “dorëzon” Real Madridit.

Barcelona sonte nuk ka arritur të kalojë pengesën Atletico Madrid, që me dy penallti ka barazuar dy herë epërsinë e katalonasve për të fituar një pikë në Camp Nou 2-2 [Diego Costa 11ag, Messi 50p - Saul 19p, 62p].

TABELA AKTUALE

Me këtë barazim, tash Barcelona me një ndeshje më shumë të zhvilluar është një pikë poshtë Real Madridit, që do të mund ta ngris epërsinë në krye të tabelës në 4 pikë në rast të fitores së radhës.

Përndryshe, Lionel Messi sonte nga penalltia shënoi golin e 700-të të tij personal në karrierë, duke arritur këtë shifër të veçantë dhe të rrallë - që nuk mjaftoi për fitore.

ALBERT CELADES

Largojnë trajnerin, dorëhiqet drejtori sportiv

30 June, 2020 @11:30

Albert Celades nuk është më trajner i ekipit spanjoll të Valencias, pasi që klubi e liroi nga detyra, ndërsa në…

CELTA VIGO 2-2 BARCELONA

Aspas godet Barcelonën në luftë për titull

via Eurosport

27 June, 2020 @19:36

Sulmuesi i dikurshëm i Liverpoolit, Iago Aspas, ka shënuar në fund të ndeshjes gol të bukur nga gjuajtja e lirë…

BARCELONA 1-0 ATHLETIC BILBAO

Rakitic rikthen Barçën në krye, “topi” te Reali

23 June, 2020 @23:58

Barcelona ka arritur të shënojë një fitore shumë të vështirë në Camp Nou sonte në përballje ndaj Athletic Bilbaos së…

REAL SOCIEDAD 1-2 REAL MADRID

Real Madridi lider i ri i LaLigas

22 June, 2020 @0:13

Karim Benzema dhe Sergio Ramos me golat e tyre i kanë sjellë Real Madridit fitoren 1-2 [Merino 83 - Ramos…

SEVILLA 0-0 BARCELONA

Ekipi i parë serioz ndalë Barcelonën

20 June, 2020 @0:01

Barcelona nuk ka arritur të çajë mbrojtjen e Sevillës, bile ka pasur edhe disa raste të mira të shpëtuara nga…

Të gjitha lajmet nga La Liga