Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Barcelona e R. Madrid me sy te talenti i ri portugez Herculano

Barcelona e R. Madrid me sy te talenti i ri portugez Herculano

6 May, 2020 @0:29

Një djalosh i ri nga Portugalia me prejardhje prej Guinea Bisaut, është synim i radhës i klubeve të mëdha spanjolle Barcelona dhe Real Madrid.

Sipas Foot Espana Herculano Bucancil Nabian është duke u rritur shpejt si me trup ashtu edhe si lojtar dhe kjo gjë i ka rënë menjëherë në sy skautëve të gjigandëve spanjoll.

Herculano është vetëm 16 vjeçar, luan për Vitoria Guimaraes U17 si dhe për reprezentacionin portugez U17.

Ai që tash ka arritur gjatësinë prej 182 centimetra dhe zhvillimi i tij po merr hov.

MERKATO

Barcelona me ofertën e parë për Dalot

Foto: Getty Images

16 January, 2021 @15:00

Duket se Milani do të duhet të luftojë më shumë për t’i marrë shërbimet e Diogo Dalotit. Rossonerët e kanë…

MEDIA TALK

Eric Garcia pritet të transferohet në Barcelonë

Foto: Icon Sport

15 January, 2021 @19:59

Qendërmbrojtësi i Manchester Cityt, Eric Garcia pritet të bashkohet me Barcelonën si lojtar i lirë sapo kontrata e tij të…

TRANSFER TALK

Wijnaldum pranë Barcelonës!

Foto: Google

15 January, 2021 @17:40

Mesfushori i Liverpool, Georginio Wijnaldum i ka dhënë dritën jeshile lëvizjes në Camp Nou, sipas raporteve në Spanjë. Koeman është…

LËNDIM

Messi mungon në stërvitjen e Barcelonës

Foto: FC Barcelona

15 January, 2021 @17:26

Messi ka munguar në stërvitjen e skuadrës së Barcelonës shkaku i një lëndimi dhe nuk dihet ende se a do…

LA LIGA

Barcelona kërkon një mbrojtës të majtë, ka tre emra në listë

Foto: Barcelona

14 January, 2021 @23:28

Barcelona është duke kërkuar ta përforcojë krahun e majtë të mbrojtjes. Për momentin, gjiganti katalunas në atë pozitë ka dy…

Të gjitha lajmet nga La Liga