Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FORMACIONET ZYRTARE

Barcelona - Real Madrid, 11-shet startuese

Barcelona - Real Madrid, 11-shet startuese


5 April, 2023 @20:23

Pas pak fillon ndeshja e kthimit në Kupën e Mbretit të Spanjës ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit, ndërsa trajnerët e ekipeve përkatëse, Xavi Hernandez dhe Carlo Ancelotti kanë përzgjedhur këto 11-she për të dalë në mejdan.

BARCELONA XI:

Marc-Andre ter Stegen; Ronald Araujo, Marcos Alonso, Jules Kounde, Alejandro Balde; Sergio Busquets, Sergi Roberto, Franck Kessie; Raphinha, Gavi, Robert Lewandowski.

REAL MADRID XI:

Thibaut Courtois; Eder Militao, David Alaba, Dani Carvajal, Eduardo Camacinga; Luka Modric, Toni Kroos; Rodrygo, Fede Valverde, Vini Jr; Karim Benzema. 

Dueli i parë i ekipeve në Madrid, përfundoi me fitoren e Barcelonës 0-1.


 
Të gjitha lajmet nga La Liga