Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ARMENIA 0-5 MAQEDONIA V

Bardhi hat-trick, Maqedonia pranë PlayOffit për Botëror

Bardhi hat-trick, Maqedonia pranë PlayOffit për Botëror


11 November, 2021 @20:19

Futbollisti i Levantes, Enis Bardhi, ka shënuar hat-trick për kombëtaren e Maqedonisë Veriore sonte në fitoren prej 0-5 të tyre ndaj Armenisë dhe atë si mysafir.

Aleksandar Trajkovski ka hapur llogarinë e golave për maqedonasit sonte, ndërsa pos treshes së Bardhit, golin tjetër e ka shënuar Milan Ristovski.

TABELA AKTUALE, REZULTATET DHE NDESHJET

Me këtë fitore, Maqedonia është stabilizuar përkohësisht në pozitë të dytë të Grupi J drejt Botërorit dhe pret gabimin e Rumanisë për të arritur aty.

 


GJEORGJIA 2-0 SUEDIA

Gjeorgjia mposht Suedinë, për “të betonuar” Kosovën në fund të grupit

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Gjeorgjia mposht Suedinë, për “të betonuar” Kosovën në fund të grupit

11/11/21 @ 20:00

KOSOVA U21

Drenica mposhtë Kosovën U21 në miqësore

FFK Superliga/Kosova/International

Drenica mposhtë Kosovën U21 në miqësore

11/11/21 @ 18:10

PREMIER LEAGUE

Caktohen data për sezonin e ri, ndryshe nga vitet tjera

Premier League

Caktohen data për sezonin e ri, ndryshe nga vitet tjera

11/11/21 @ 18:24

ASTON VILLA

Steven Gerrard kthehet në Premier League

Premier League

Steven Gerrard kthehet në Premier League

11/11/21 @ 11:07

GREQIA 0-1 SPANJA

Spanja fiton, në “finalen e grupit” pret Suedinë

Kualifikimet për Botëror/International

Spanja fiton, në “finalen e grupit” pret Suedinë

11/11/21 @ 22:44

GJEORGJIA 2-0 SUEDIA

Gjeorgjia mposht Suedinë, për “të betonuar” Kosovën në fund të grupit

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Gjeorgjia mposht Suedinë, për “të betonuar” Kosovën në fund të grupit

11/11/21 @ 20:00

SAMIR UJKANI

Kemi humbur pa meritë, koha për tu rikthyer

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Kemi humbur pa meritë, koha për tu rikthyer

09/11/21 @ 22:29

KOSOVA

Primoz Gliha: Luajmë për fitore në çdo ndeshje, të ardhmen nuk e di…

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Primoz Gliha: Luajmë për fitore në çdo ndeshje, të ardhmen nuk e di…

09/11/21 @ 18:28

DARDANËT

A do të jenë 30%?

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

A do të jenë 30%?

09/11/21 @ 11:19

VALON BERISHA

Berisha: Miqësorja përgatitje për Greqinë

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Berisha: Miqësorja përgatitje për Greqinë

08/11/21 @ 23:14

NISIN PËRGATITJET

Dy lojtarë arrijnë nesër, selektori i ri kryen stërvitjen me 18 futbollistë

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Dy lojtarë arrijnë nesër, selektori i ri kryen stërvitjen me 18 futbollistë

08/11/21 @ 22:47

PARA NDESHJEVE

Konfirmohen 3 mungesa te Kosova!

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Konfirmohen 3 mungesa te Kosova!

08/11/21 @ 12:31

KOSOVA

Gliha publikon listën e futbollistëve për dy ndeshjet e nëntorit

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Gliha publikon listën e futbollistëve për dy ndeshjet e nëntorit

05/11/21 @ 17:43

TË FTUARIT

Southgate shpall listën kundër Shqipërisë

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Southgate shpall listën kundër Shqipërisë

04/11/21 @ 15:53


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror