Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PREMIER LEAGUE

Caktohen data për sezonin e ri, ndryshe nga vitet tjera

Caktohen data për sezonin e ri, ndryshe nga vitet tjera


11 November, 2021 @18:24

Janë caktuar datat për sezonin e ri të Premier Leagues.

Sezoni 2022/2023 i elitës së futbollit anglez do të fillojë më 6 gusht 2022 dhe do të përfundojë më 28 maj 2023.

Për dallim nga vitet tjera, këtë sezon liga angleze do të ndërpritet mes datave 14 nëntor dhe 26 dhjetor 2022, kjo për shkak të zhvillimit të kampionatit botëror Qatar 2022.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League