Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRISHTINA - BASHKIMI

Bashkimi fiton, Prishtinës nuk i kryen punë as Radovic e LeDay

Foto: FBK

Bashkimi fiton, Prishtinës nuk i kryen punë as Radovic e LeDay


10 January, 2021 @18:27

Skuadra e Bashkimit ka shënuar fitore sot në ndeshjen e fundit të gjysmëstinorit të parë, duke e mposhtur Sigal Prishtinën me rezultat 80-89.

Vendasit në këtë ndeshje patën disa ndryshime në përbërje, pasi që u paraqitën për herë të parë me përforcimin e ri të huaj, amerikanin Seth LeDay dhe trajnerin e ri , malaziasin Dragan Radovic, mirëpo as këto ndryshime nuk i kryen punë ekipit bardhekaltër.

TABELA AKTUALE

Ndeshja ishte me rivalitet të barabartë, ndërsa mysafirët krijuan epërsinë në rezultat gjatë çerekut të tretë, të cilën arritën ta ruajnë deri në fund duke mos lejuar të rrezikohet fitorja në çastet e fundit.

Në fitoren e Bashkimit u dalluan treshja Sean Hoehn (22), KJ Robinson (19) dhe Musab Mala (17), kurse te Prishtina u dallua Meriton Ismajli (18) që u fut në lojë nga banka rezerve, si dhe Fisnik Rugova e Daniel Lekndreaj që shënuan nga 16 pikë secili.

Kjo është fitorja e tetë e Bashkimit krahas gjashtë humbjeve, derisa Prishtina me këtë ndeshje regjistroi edhe humbjen e dhjetë.


PRIZRENI - TREPÇA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Prizreni - Trepça

FBK Superliga

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Prizreni - Trepça

10/01/21 @ 15:40

PRISHTINA - BASHKIMI

Bashkimi e kthen epërsinë, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Bashkimi e kthen epërsinë, edhe 10 minuta lojë

10/01/21 @ 18:12

PRISHTINA - BASHKIMI

Përfundon pjesa e parë në derbin Prishtina - Bashkimi

FBK Superliga

Përfundon pjesa e parë në derbin Prishtina - Bashkimi

10/01/21 @ 17:35

PRISHTINA - BASHKIMI

Ç1: 6 epërsia në çerekun e parë

FBK Superliga

Ç1: 6 epërsia në çerekun e parë

10/01/21 @ 17:16

PRIZRENI - TREPÇA

Fitore ndaj Trepçës, Prizreni “nënkampion i gjysmësezonit”

FBK Superliga

Fitore ndaj Trepçës, Prizreni “nënkampion i gjysmësezonit”

10/01/21 @ 16:42

PRISHTINA - BASHKIMI

Pesëshet e para: Prishtina - Bashkimi

FBK Superliga

Pesëshet e para: Prishtina - Bashkimi

10/01/21 @ 16:42

PRIZRENI - TREPÇA

Ç3: 13 epërsia, Prizreni 10 minuta larg fitores

FBK Superliga

Ç3: 13 epërsia, Prizreni 10 minuta larg fitores

10/01/21 @ 16:12

GOLDEN EAGLE YLLI

I huaji i parë te kampioni aktual

FBK Superliga/Transfere

I huaji i parë te kampioni aktual

06/07/21 @ 13:01

MEDIA TALK

Peja para rikthimit të trajnerit

FBK Superliga/International/Transfere

Peja para rikthimit të trajnerit

02/07/21 @ 15:50

ISH PLAY I PRISHTINES DHE PEJES

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

FBK Superliga/International/Transfere

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

02/07/21 @ 14:56

PRIZREN

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

FBK Superliga/International/Transfere

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

02/07/21 @ 12:17

BASHKIMI

Bashkimi nesër prezenton përforcimin e ri

FBK Superliga

Bashkimi nesër prezenton përforcimin e ri

01/07/21 @ 17:18

TREPÇA

Trepça zyrtarizon të huajin e fundit

FBK Superliga/Transfere

Trepça zyrtarizon të huajin e fundit

01/07/21 @ 16:35

TREPÇA

Trepça zyrtarizon përforcimin e tretë të huaj

FBK Superliga/Transfere

Trepça zyrtarizon përforcimin e tretë të huaj

29/06/21 @ 11:50

NDAHET ME KAMPIONIN

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

28/06/21 @ 16:13

GOLDEN EAGLE YLLI

Kampioni zyrtarizon Mikaile Tmusicin

FBK Superliga/International/Transfere

Kampioni zyrtarizon Mikaile Tmusicin

28/06/21 @ 15:55

NË KRYEQYTET

Prishtina zyrtarizon ish-trajnerin e Cibonës

FBK Superliga/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/International/Transfere

Prishtina zyrtarizon ish-trajnerin e Cibonës

28/06/21 @ 14:58


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga