Të gjitha lajmet

TREPÇA - BASHKIMI

Bashkimi tregon forcën në çerekun e fundit

Bashkimi tregon forcën në çerekun e fundit

14 April, 2019 @19:04

Trepça
Bashkimi
Trepça 77 : 81 Bashkimi
Samir ZEKIQI 23 pikë Jordan CAPPS 24 pikë

Palestra: Minatori, Mitrovicë.

Kampioni aktual i Superligës Bashkimi ka shënuar fitore në udhëtim ndaj Trepçës në Mitrovicë sonte.

Minatori në një ndeshje ku Trepça mbylli pjesën e parë në avantazh 49-47 dhe shtoi atë edhe në çerekun e tretë me 20-19, Bashkimi ka arritur që me mbrojtje të fortë në çerekun e fundit të përmbys gjithçka për të marrë fitoren (8-15 IV) 77-81.

Jordan Capps ka luajtur me 24 pikë në fitoren e ekipit prizrenas, ndërsa Drilon Hajrizi ka shpërhtyer ndaj ish skuadrës së tij duke shënuar 20 pikë, 13 kërcime e 6 asistime në fitoren e portokallezinjëve.

TABELA AKTUALE

Samir Zekiqi dhe Besnik Azemi kanë qenë më të dalluarit te Trepça. Zekiqi shënoi 23 pikë e 9 kërcime, ndërsa Azemi 22 pikë e 10 kërcime në ndeshje.

Me këtë merr fund stinori i rregullt i Superligës, ku Bashkimi përfundon i katërti, ndërsa Trepça e pesta dhe të dyja këto ekipe do të takohen edhe në çerekfinale të PlayOffit, ku Bashkimi do të ketë epërsinë e terrenit vendas.

Ekipi që arrin dy fitore në këtë seri do të shkojë në gjysmëfinale të PlayOffit ku do t’i pret Prishtina e pamposhtur këtë sezon në Superligë.

MEGASPORT - NEWBASKET

Pula sjell fitoren në fund

Foto nga arkivi

14 April, 2019 @17:58

Pas përfundimit të ndeshjes në kohë të rregullt pa fitues, 58-58, ndeshja e parë e serisë finale në Ligë të…

FUNDI I KOHËS SË RREGULLT

Megasport-NewBasket në vazhdime

14 April, 2019 @17:33

Nuk ka fitues as pas 40 minutash në duelin e parë të serisë finale të Ligës së Dytë mes Megasportit…

LIPJANI - RAHOVECI

Rutinore në fund të sezonit

Foto: KBRahoveci/fb

14 April, 2019 @16:45

Rahoveci që siguroi më parë pozitën e tretë të klasifikimit në Superligë, ka përfunduar sezonin e rregullt me fitore ndaj…

PJESA E PARË: MEGASPORT - NEWBASKET

Dallim i vogël në finale

14 April, 2019 @16:40

Aktualisht në Sezai Surroi po zhvillohet dueli i parë i finales së PlayOffit të Ligës së Dytë ndërmjet Megasportsit dhe…

PJESA E PARË: LIPJANI - RAHOVECI

Epërsi e lehtë për mysafirët pas 20 mintuash

14 April, 2019 @16:12

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së fundit të stinorit të rregullt për Lipjanin dhe Rahovecin. Pas çerekut…

BASHKIMI (F) - PRISHTINA (F)

Seria e finaleve fillon sonte në Prizren

FOTO/ Arian Paçarizi

14 April, 2019 @14:50

Seria e finaleve në Ligën e Femrave, do të fillojë sonte në palestrën “Sezai Surroi” në Prizren. Kampionet aktuale të…

GAME1: NUGGETS - SPURS

Përvoja e bën të vetën

14 April, 2019 @14:27

Edhe pse San Antonio e përfundoi stinorin në pozitën e shtatë e Denver Nuggets në të dytin, me përvojën që…

GAME1: WARRIORS - CLIPPERS

Curry me rekord, kampioni e nis me fitore

FOTO/ nba

14 April, 2019 @14:04

Kampioni i dy viteve të fundit, Golden State Warrios, pa telashe e mposhti Los Angeles Clippersin me rezultat 121-104, në…

GAME1: RAPTORS - MAGIC

DJ Augustin hero i Orlandos

FOTO/ nba

14 April, 2019 @12:53

Pas Brooklyn Netsit, edhe Orlando Magic që nuk ishte favorit në duelin me Toronto Raptors, arriti ta befasojë kundërshtarin, duke…

GAME1: 76ers - NETS

Play Offi në NBA fillon me befasi

FOTO/ nba

14 April, 2019 @12:27

Edhe një herë Play Offi në NBA tregoi se është shumë më ndryshe se sa stinori i rregullt. Skuadra e…

DUELET E PARA ÇEREKFINALE

PlayOffi nis nesër

TOPSPORTI/ A. P.

15 April, 2019 @14:19

Me dy ndeshje që zhvillohen nesër mbrëma, fillon PlayOffi i Superligës së Kosovës në basketboll. Stinori i rregullt përfundoi…

LIPJANI - RAHOVECI

Rutinore në fund të sezonit

Foto: KBRahoveci/fb

14 April, 2019 @16:45

Rahoveci që siguroi më parë pozitën e tretë të klasifikimit në Superligë, ka përfunduar sezonin e rregullt me fitore ndaj…

PJESA E PARË: LIPJANI - RAHOVECI

Epërsi e lehtë për mysafirët pas 20 mintuash

14 April, 2019 @16:12

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së fundit të stinorit të rregullt për Lipjanin dhe Rahovecin. Pas çerekut…

PRISHTINA - PRIZRENI

Rekord i Prishtinës në stinor të rregullt

13 April, 2019 @20:30

Prishtina nën drejtimin e Damir Mulaomerovicit ka arritur atë që s’e ka bërë asnjë ekip deri tash në Superligë të…

BOREA - YLLI

E njëzeta për Yllin gjysmëfinalist

13 April, 2019 @19:00

Ylli ka shënuar fitore të pritur dhe pa ndonjë telash të madh ndaj Boreas së Pejës, e cila tashmë është…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga