Të gjitha lajmet

MEDIA

Bastien Toma dëshiron ta përfaqësojë Zvicrën

Bastien Toma dëshiron ta përfaqësojë Zvicrën

Teksti: koha.net

12 November, 2020 @15:18

Mesfushori Bastien Toma ka thënë se dëshiron të luajë për Zvicrën e jo për Kosovën. Këtë Toma, që luan për U-21 e Zvicrës, e ka konfirmuar për “SRF”, raporton “4-4-2.ch”.

Mesfushori i Genkut ka konfirmuar se ka pasur kontakte me seleksionuesin e Kosovës, Bernard Challandes. Por, ai e sheh të ardhmen te përfaqësuesja A e Zvicrës.

“Unë e kam diskutuar me familjen time dhe nuk ndjejë asnjë lloj presioni. Momentalisht nuk mendoj asgjë tjetër pos Zvicrës”, ka thënë Toma.

Toma është transferuar te Genku nga Sioni në fund të stinorit të kaluar.

“Unë te Genku kam ndjerë besim të madh”, ka thënë ai.

Toma është një nga disa lojtarë të zhvilluar në Zvicër për të cilët po interesohet Kosova.

SHQIPËRIA - KOSOVA

Vëllazërorja i takon Shqipërisë

Foto: Panorama Sport

11 November, 2020 @17:53

Me fitoren e Shqipërisë është mbyllur vëllazërorja e luajtur sonte mes Shqipërisë dhe Kosovës. Një ndeshje që për arsye të…

SUPERLIGA ZVICERANE

Benjamin Kololli e Toni Domgjoni në ekipin e javës të Superligës zvicerane

9 November, 2020 @14:04

Futbollistët e Zurichut me origjinë nga Kosova të lindur jashtë vendit, Benjamin Kololli dhe Toni Domgjoni - janë përzgjedhur në…

VALERENGA 2-0 ODD

Herolind Shala shënon në fitore ndaj ekipit të Rashanit

vif-football.no

8 November, 2020 @23:41

Mesfushori i reprezentacionit të Kosovës, Herolind Shala, ka qenë startues në përballjen e sotme të Valerengës ndaj Oddit, ku luan…

E FUNDIT

Asnjë lojtar i Serie A-së s’do të lejohet drejt kombëtareve?!

8 November, 2020 @19:31

Disa lojtarë ndërkombëtar nga ekipet e ndryshme të Serie A-së kanë marrë ndalesë për të udhëtuar drejt kombëtareve të tyre,…

BUNDESLIGA 2

Vazhdon forma e dobët e St. Pauli, Paqarada gati 1 orë lojë në fushë

8 November, 2020 @15:43

As në ndeshjen e gjashtë rresht nuk ka fitore për St. Pauli të Leart Paqaradës. Skuadra gjermane nuk është duke…

Të gjitha lajmet nga International