Të gjitha lajmet

KF LLAPI

Batatinës do t’i mungojnë tifozët

Foto: KFLlapi/fb

Batatinës do t’i mungojnë tifozët

20 May, 2020 @13:37

Kryetrajneri i KF Llapit, Tahir Batatina, në një postim në llogarinë e tij në Facebook është shprehur se përkundër që po nis Superliga dhe do të zhvillohen 11 xhirot e fundit të kampionatit, ai do të ndjej mungesën e tifozëve të klubit, “Legjendat”.

“Ne futemi në 11 ndeshjet e radhës për të aplikuar lojëra të mira por shpresa dhe kërkesa ime është për ju tifoza, pasi që ju jeni motivi i zejes sime dhe lojtarëve në fushë,” ka shkruar Batatina.

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka marrë leje nga Ministria e Shëndetësisë dhe ajo e Sportit për të rifilluar stërvitjet duke respektuar protokollin mjekësor për mbrojtje ndaj COVID-19.

Më pas, është përcaktuar që ndeshjet të zhvillohen pa shikues dhe sipas orarit që kanë paraparë organet e FFK-së, që do të zhvillohen prej 7 qershor deri më 25 korrik.

Llapi në xhiron e XXIII të Superligës do të ndeshet ndaj Dukagjinit, që është i fundit në tabelë dhe vështirë që do të shpëtojë stinorin në elitë.

Ekipi i Batatinës në anën tjetër po kërkon mundësinë për të kapur garat evropiane prej ligës, pasi që në Kupë janë eliminuar më parë.

FERIZAJI

Ferizaji gati për të rifilluar

Foto: KFFerizaji/fb

19 May, 2020 @17:16

Skuadra e Ferizajit që po lufton për mbijetesë në një stinor të vështirë për Superligën, ka bërë të ditur sot,…

PODUJEVË

Deizinfektim te “Zahir Pajaziti”

Fotografitë: KFLlapi/fb

19 May, 2020 @17:05

Hapësirat e stadiumit “Zahir Pajaziti” në Podujevë janë dezinfektuar tërësisht sot. “Dezinfektimi është bërë në të gjithë hapësirën ku…

SUHAREKË

Lideri rifillon rrugëtimin drejt titullit të parë

Fotografitë: KFBallkani/fb

19 May, 2020 @16:36

Lideri i Superligës së Kosovës në futboll, Ballkani, pas stërvitjeve individuale të lojtarëve që ka pasur gjatë pandemisë, sot edhe…

KUPA E KOSOVËS

Rifillojmë me Kupë, caktohen datat e gjysmëfinaleve

19 May, 2020 @15:53

Sot në ambientet e Federatës së Futbollit të Kosovës është mbajtur takimi i Komisionit të Garave në përbërje Abdyl Bellopoja,…

MEDIA

FFK-ja në takim për të saktësuar orarin

18 May, 2020 @14:22

Pas takimit që kanë pasur me Ministren e Sportit, Vlora Dumoshi, zyrtarët e FFK-së tashmë janë vënë në detyrë që…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga