Të gjitha lajmet

HANSI FLICK

Bayern vendos për trajnerin deri më 2023

Screenshot: fcbayern.com

Bayern vendos për trajnerin deri më 2023

4 April, 2020 @14:34

Rekord kampioni i Gjermanisë, Bayern Munchen, ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me trajnerin aktual të skuadrës për të nënshkruar kontratën deri më qershor të vitit 2023.

Hansi Flick 55 vjeçar erdhi te Bayerni si ndihmës trajner i Niko Kovacit në fillim të stinorit. Por, pas largimit të Kovacit më 3 nëntor 2019, ai mori detyrën e trajnerit deri në fund të stinorit 2019/20.

Ai regjistroi 18 fitore nga 21 ndeshje sa i drejtoi, duke marrë kështu besimin nga shefi i bavarezëve Karl-Heinz Rummenigge.

KICKER

13 nga 36 klubet profesionale para bankrotit këtë stinor

4 April, 2020 @16:07

Situata ekonomike në shumë klube të Bundesligës dhe Bundesligës 2 është shumë më dramatike sesa që mendohej në fillim. …

JEROME BOATENG

Boateng thyen rregullat e karantinës, Bayern e dënon

2 April, 2020 @19:34

Bayern Munchen e dënoi mbrojtësin e skuadrës Jerome Boateng, i cili ka thyer rregullat e karantinës duke u larguar nga…

VALDRIN MUSTAFA

Reprezentuesi U21 shërohet nga coroanvirusi

27 March, 2020 @15:35

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të Federatës së Futbollit të Kosovës në Instagram, është bërë e ditur se reprezentuesi…

INICIATIVA WE KICK CORONA

Lewandowski jep 1 milionë euro për luftimin e coronavirusit

21 March, 2020 @20:43

Ylli polak i Bayern Munchenit, Robert Lewandowski, ka kontribuuar me 1 milionë euro në luftën kundër coronavirusit. Bashkëlojtarët e…

FALIN RROGAT

Futbollistët e Gladbachut falin rrogat për të ndihmuar klubin

20 March, 2020 @15:13

Futbollistët e ekipit të Bundesligës, Borussia Monchengladbach kanë ofruar pagat e tyre për t’i ndihmuar klubit, ruajtjes së vendeve të…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga