Të gjitha lajmet

WERDER 0-1 BAYERN

Bayerni kampion, Werderi në dy “finale” për shpëtim

Bayerni kampion, Werderi në dy “finale” për shpëtim

16 June, 2020 @22:30

Bayern Munchen është kampion i Gjermanisë për stinorin 2019/20, pasi që mposhti sonte Werder Bremenin me rezultat minimal 0-1 [Lewandowski 43].

Ky është titulli i tetë me radhë për Bayernin, që është edhe rekord-kampion i Bundesligës gjermane.

Robert Lewandowski me golin e tij të 31-të të stinorit ka sjellë fitoren përfundimtare për titull për bavarezët, ndërsa Manuel Neuer në fund të ndeshjes ka bërë një pritje vendimtare, duke mos i dhënë Werderit mundësi për barazim që do t’ua mohonte titullin ekipit të Hans Flickut, i cili prej se mori Bayernin e drejtoi në 17 fitore e 1 barazim!

TABELA AKTUALE

Milot Rashica ishte startues te Werderi. Ai luajti 62min për ekipin e tij sonte, por pa shumë mundësi, pasi që Bayerni u tregua dukshëm ekip më i mirë karshi Werderit që po luftonte për titull.

Werderit deri në fund të stinorit i mbeten dy ndeshje. Ajo ndaj Mainzit dhe Kölnit - që llogariten si finale, veçanërisht ajo ndaj Mainzit, pasi që këta të fundit ende nuk kanë siguruar mbijetesën.

ZYRTARISHT KAMPIONË

Kampion! Konfirmohet në Bundesligë

Foto: Arminia/fb

16 June, 2020 @20:59

Skuadra nga qyteti i Bielefeldit në Gjermani, Arminia, me barazimin e sotëm të Hamburgut është shpallë edhe zyrtarisht kampion i…

WERDER - BAYERN, 11s

Rashica startues për shpëtim, Bayerni për titull

Foto: Werder/fb

16 June, 2020 @20:45

Ka filluar ndeshja mes Werder Bremenit dhe Bayernit para 5 minutash, ndërsa futbollisti i Kosovës Milot Rashica është startues te…

KLAUS GJASULA

Rekorderi i Bundesligës, që s’mundi ta shpëtonte ekipin

Foto: Paderborn/fb

14 June, 2020 @9:34

Mesfushori i reprezentacionit të Shqipërisë, Klaus Gjasula, përkundër rekordit të tij, nuk ka arritur të shpëtojë ekipin në elitë të…

DUELET E FUNDIT

Bayerni dhe dy duele direkte për Werderin e Rashicën

Foto: Werder/tw

14 June, 2020 @9:11

Pas fitores së thellë dje ndaj Paderbornit, Werder Bremen i Milot Rashicës ende mund të thuhet se ka fatin në…

BUNDESLIGA

Bayerni drejt titullit, siguron Ligën e Kampionëve

FOTO / Bayern Munchen

13 June, 2020 @21:21

4 minuta para përfundimit të ndeshjes ndaj Borussia Monchengladbachut, erdhi fitorja e Bayern Munichut. Bayerni e mposhti kundërshtarin me rezultat…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga