Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

1/16: FERONIKELI - FUSHË KOSOVA

Befasia e ditës, Fushë Kosova eliminon Niklin

Foto: KF Fushë Kosova

Befasia e ditës, Fushë Kosova eliminon Niklin


1 December, 2021 @15:26

Falë saktësisë më të madhe në gjuajtjet e penalltive, sot Fushë Kosova e ka eliminuar Feronikelin nga Kupa e Kosovës në fushën e këtij të fundit.

Koha e rregullt e takimit përfundoi 0-0, e as pas dy vazhdimeve nuk pati gola dhe kështu dy skuadrat u detyruan të sprovohen mes vete në gjuajtjet e penalltive.

E në gjuajtjet e penalltive më e mirë u tregua Fushë Kosova e Ligës së Parë, e cila fitoi dhe e eliminoi Niklin nga 1/16 e finales.

KUPA E KOSOVËS - SKEMA

Kundërshtarin e fazës tjetër Fushë Kosova do ta mësojë pas shortit.


 
Të gjitha lajmet nga Kupa e Kosovës