Të gjitha lajmet

GRUPI I: ISLANDË-TURQI

Befasia e evropianit vazhdon fitoret

Befasia e evropianit vazhdon fitoret

9 October, 2016 @22:37

Islanda
Turqia
Islanda 2 : 0 Turqia
O.Toprak (OG) 42', A.Finnbogason 44'

Laugardalsvöllur (Reykjavík)

Befasia e kampionatit evropian, Islanda, po e vazhdon formën e mirë edhe në kualifikimet drejt kampionatit botëror.

Islandezët sonte fituan me rezultat 2-0 ndaj Turqisë, për ta arritur kështu kuotën e 7 pikëve pas 3 ndeshjeve dhe për t’u ngjitur në vendin e dytë të Grupit I me pikë të barabarta me Kroacinë.

Golat për Islandën erdhën në fundin e pjesës së parë, ndërsa Turqia ishte e pafuqishme për të shënuar në këtë takim.

GRUPET RUSSIA 2018

SHQIPËRIA - SPANJA

Shqipëria humb kreun, Spanja s’gabon në Loro Boriçi

Reuters

9 October, 2016 @22:28

Kombëtarja shqiptare ka pësuar humbjen e parë në kualifikimet për Kampionatin Botëror. Kuqezinjtë pas dy fitoreve të para përballë Maqedonisë…

HEKURAN KRYEZIU

Kryeziu: Pësuam nga gabimet tona

BOROZANI/ Lis Dorambari

9 October, 2016 @22:13

Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës, Hekuran Kryeziu, ka shprehur zhgënimin e tij për humbjen e sontme ndaj Ukrainës me anë…

SHQIPËRI-SPANJË

Lëndohet Lenjani

9 October, 2016 @21:49

Me të përfunduar pjesa e parë, është raportuar që Ermir Lenjani ka pësuar një lëndim dhe nuk do ta vazhdojë…

ANDRIY SHEVCHENKO

Kosova ka potencial të madh

9 October, 2016 @21:05

Trajneri i njohur i Ukrainës, Andriy Shevchenko, pas ndeshjes me Kosovës, lëvdoi talentin e futbollistëve kosovarë, duke pranuar se megjithë…

ALBERT BUNJAKI

Nuk po kemi fat!

BOROZANI

9 October, 2016 @20:20

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, humbjen me rezultat 3-0 ndaj Ukrainës, e cilësoi si të pafat. “Luajtëm…

GRUPI I: FINLANDË-KROACI

Kroacia forcon kreun

9 October, 2016 @20:10

Një gol i Mario Mandzukicit i ka mjaftuar Kroacisë që të largohet me fitore nga Finlanda, në një takim me…

SHQIPËRI-SPANJË

Formacionet zyrtare: Shqipëri-Spanjë

9 October, 2016 @19:56

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Shqipëri-Spanjë, e cila luhet sonte me fillim nga ora 20:45. Shqipëria: Berisha, Hysaj, Gjimshiti,…

UKRAINË-KOSOVË

Përkundër përmirësimeve, Kosova mposhtet nga Ukraina

9 October, 2016 @19:46

Me rezultat 3-0 është mbyllur takimi i tretë kualifikues i Kosovës drejt Botërorit “Rusia 2018”. Përkundër faktit që Kosova…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018