Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GRUPI E: BELGJIKA - RUMANIA

Belgjika njoftohet me fitore, gjithçka e barabartë në Grupin E

FOTO / UEFA

Belgjika njoftohet me fitore, gjithçka e barabartë në Grupin E


22 June, 2024 @22:55

Belgjika e mposhti Rumaninë me rezultat 2-0 në kuadër të ndeshjes së dytë të GRUPIT E.

Që në fillim të ndeshjes, belgët kaluan në epërsi në minutën e 2’ me Youri Tielemans.

Belgjika në minutën e 64’ e dyfishoi epërsinë me Romelo Lukakun, por goli i tij u anulua nga VAR-i për shkak të pozitës jashtë loje.

E në minutën e 79’, Kevin De Bruyne e vulosi rezultatin për t’ia siguruar 3 pikëshin e parë Belgjikës.

TABELA AKTUALE / GRUPET EURO 2024

Në Grupin e të gjitha ekipet i kanë nga 3 pikë pas 2 ndeshjeve të zhvilluara,

Në ndeshjen e fundit Belgjika takohet me Ukrainën, kurse Rumania me Sllovakinë.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani