Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VIDEO

Berisha me gol dhe asist për fitoren e Salzburgut

Berisha me gol dhe asist për fitoren e Salzburgut


25 April, 2021 @16:23

Mërgim Berisha nuk e ka kaluar bosh as këtë javë në kampionatin austriak.

Sulmuesi i spikatur i Salzburgut, ka shënuar gol dhe asist në fitoren e skuadrës së tij, e cila e mposhti në udhëtim Wolfsbergerin me rezultat 1-2.

Berisha së pari asistoi në minutën 13’ për golin e parë që u shënua nga Patson Daka, ndërsa më pas në minutën 48’ e përcaktoi rezultatin final duke shënuar për 1-2.

Për Berishën ky ishte goli i 11-të në kampionat.


 
Të gjitha lajmet nga International