Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUPERLIGA TURKE

Besiktasi befasohet nga Fatih Karagumruk

Besiktasi befasohet nga Fatih Karagumruk


11 May, 2021 @22:12

Lideri i Superligës Turke, Besiktas, sonte është befasuar nga Fatih Karagumruk, duke u mposhtur me rezultat 1-2.

Andrea Bertolacci shënoi golin e parë për mysafirët në minutën e 39’, kurse rezultatin e barazoi Rachid Ghezzal (54’).

E goli i epërsisë erdhi nga Fabio Borini në minutën e 80’, që mjaftoi për fitore.

Besiktasi për momentin ende është në krye të tabelës, por pikët u barazuan me Galatasarayin në 81 dhe gjithçka do të vendoset në xhiron e fundit.

TABELA AKTUALE

1.Besiktas 81p
2.Galatasaray 81p
3.Fenerbahce 79p


 
Të gjitha lajmet nga International