Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUPA E KOSOVËS

Blakaj e Qeta për fitore, Istogu eliminon Besën

Foto: FC Istogu

Blakaj e Qeta për fitore, Istogu eliminon Besën


16 December, 2020 @14:31

Dueli i skuadrave nga qytetet fqinje, i ka takuar mysafirëve.

Mysafirët nga Istogu sot e mposhtën Besën 0-2, për t’u kualifikuar kështu në 1/8 e finales së Kupës së Kosovës.

SKEMA E KUPËS

Për fitoren e Istogut sot shënuan Malësor Blakaj në minutën e 55’ dhe Erjon Qeta në minutën e 88’, ndërsa Besa, që nuk po kalon formë të mirë as në Superligë, tashmë është eliminuar edhe nga Kupa.

Kundërshtarin e 1/8 së finales Istogu do ta kuptojë pas shortit.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga