Të gjitha lajmet

SKENDERAJ

Bledar Devolli nis menjëherë punën te Drenica

Bledar Devolli ne "Bajram Aliu" sot, para futbollisteve te ekipit dhe zyrtareve te klubit/ Foto: KFDrenica/fb

Bledar Devolli nis menjëherë punën te Drenica


26 October, 2020 @21:01

Vetëm një ditë pasi u prezantua si trajner i ri i skuadrës, Bledar Devolli ka nisur punën te Drenica.

Fadil Rama kishte dhënë dorëheqje nga klubi menjëherë pas humbjes së fundit nga Drita.

Drenica kishte pranuar dorëheqjen e tij dhe në vend të tij emëroi gjirokastritin Devolli.

Bledar Devolli

E ky i fundit sot pas prezantimit para bordit dhe futbollistëe, ka mbajtur edhe stërvitjen e parë me ekipin e tij të ri.

Përndryshe për Devollin 42-vjeçar kjo nuk është aventura e parë kosovare. Ai vite më parë ka drejtuar edhe skuadrën e KEK-ut nga Obiliqi, ndërsa tash do të ketë punë me kuqezinjtë e Skenderajit, që do të luftojnë për pozicionim sa më të mirë në tabelë.

Kujtojmë, ky është stinori i parë që Superliga e Kosovës ka 10 skuadra dhe dy prej të cilave bien direkt në Ligë të Parë, e skuadra që pozicionohet e teta në klasifikim do të luajë ndeshje barazhi për të shpëtuar stinorin në Superligë.


FERONIKELI - DRENICA

Kreshnik Uka në formë, Drenica e Nikli rrezikojnë mbijetesën

FFK Superliga

Kreshnik Uka në formë, Drenica e Nikli rrezikojnë mbijetesën

25/02/21 @ 15:14

BESA - ARBËRIA

Arbëria deklason Besën, kalon Llapin e Niklin

FFK Superliga

Arbëria deklason Besën, kalon Llapin e Niklin

25/02/21 @ 15:04

11-SHET

Formacionet zyrtare: Besa - Arbëria

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Besa - Arbëria

25/02/21 @ 12:38

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Drenica

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Drenica

25/02/21 @ 12:32

BESA - ARBËRIA

Dueli i pjesës së poshtme të tabelës

FFK Superliga

Dueli i pjesës së poshtme të tabelës

25/02/21 @ 08:56

FERONIKELI - DRENICA

Nikli për fitoren e parë ndaj Drenicës

FFK Superliga

Nikli për fitoren e parë ndaj Drenicës

25/02/21 @ 08:45

FFK

Ademi kërkon syçeltësi nga krerët e LR-ve

FFK Superliga

Ademi kërkon syçeltësi nga krerët e LR-ve

24/02/21 @ 18:29

BLEDI SHKËMBI

I kënaqur me lojtarët, për ndërprerje mos më pyetni

FFK Superliga

I kënaqur me lojtarët, për ndërprerje mos më pyetni

24/02/21 @ 16:17

SHPËTIM IDRIZI

Angazhimi dhe disiplina taktike na sollën fitoren

FFK Superliga

Angazhimi dhe disiplina taktike na sollën fitoren

24/02/21 @ 16:11

PAS FITORES NË DERBI

Ramadani: Me këmbë në tokë

FFK Superliga

Ramadani: Me këmbë në tokë

24/02/21 @ 15:36


Të gjitha lajmet nga FFK Superliga