Të gjitha lajmet

YLLI I SUPERLIGËS

Blend Baftiu kërkohet nga gjigandët e Stambollit

Foto: KFBallkani/fb

Blend Baftiu kërkohet nga gjigandët e Stambollit

28 July, 2020 @13:55

Ylli i padiskutueshëm i këtij stinori në Superligë, Blend Baftiu, është vënë në radar të skuadrave të mëdha turke, Galatasaray dhe Besiktas.

Njoftimin e ka bërë të ditur agjencioni i lajmeve IHA, duke bërë të ditur që futbollisti që u fut në 50-shen më premtuese të Evropës nga faqja zyrtare e UEFA-së, është duke u monitoruar dhe tashmë pritet të realizohen kontaktet me te.

Baftiu

“Sipas njoftimit, KF Ballkani që ka kontratë me Baftiun deri në verë të vitit 2021, po përveç dëmshpërblimit po kërkon edhe përqindje nga shitja e radhës së lojtarit,” ka shkruar Haberler.com.

Ballkani ka përfunduar në vend të tretë të Superligës këtë stinor, ndërsa Baftiu përkundër se luan në pozitën e mesfushorit ofanziv, ka përfunduar stinorin si golashënues më i mirë i Superligës së Kosovës.

LLAPI

Edhe Jasmin Raboshta largohet nga Llapi

FOTO / Shpend Ahmeti

28 July, 2020 @11:07

Futbollisti Jasmin Raboshta, u bë lojtari i dytë te Llapi që nuk e vazhdoi kontratën e tij me skuadrën nga…

GJILANI

Kenan Haxhihamza largohet nga Gjilani

28 July, 2020 @8:21

Numri një i Gjilanit, Kenan Haxhihamza, është larguar nga skuadra e Gjilanit. Lajmin e bëri ti ditur portieri Haxhihamza përmes…

E FUNDIT

Jusuf Tortoshi kthehet te Flamurtari

28 July, 2020 @0:03

Ish trajneri i dikurshëm i Prishtinës, që ka drejtuar më parë edhe Flamurtarin, Jusuf Tortoshi, i është rikthyer detyrës së…

LLAPI

Labinot Osmani bëhet lojtar i lirë

FOTO / Llapi

27 July, 2020 @21:02

Lojtari i deritashëm i Llapit, Labinot Osmani, ka bërë të ditur se nuk do të jetë më pjesë e Llapit. …

LLAPI

Edhe Arbnor Ramadani vazhdon me Llapin

FOTO / Llapi

27 July, 2020 @20:56

Skuadra e Llapit, ka vazhduar kontratën edhe me lojtarin Arbnor Ramadani. Sikurse me Elvis Prençin, edhe me Ramdanin është…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga