Të gjitha lajmet

PADERBORN 1-6 DORTMUND

Borussia Dortmund fundos Paderbornin, hattrick Sancho

Foto: BVB/tw

Borussia Dortmund fundos Paderbornin, hattrick Sancho

31 May, 2020 @19:55

Mesfushori këmbëshpejtë i krahut, Jadon Sancho, ka shënuar hattrick ndërsa Borussia Dortmund fitore të thellë 1-6 [Hunemeier 72 - Hazard 54, Sancho 57, 74, 90, Hakimi 85, Schmelzer 89] ndaj Paderbornit të fundosur në tabelë.

Vendasit definitivisht po zhvillojnë ndeshjet e fundit të stinorit në Bundesligë te Benteler Arena, derisa tashmë gjasat për shpëtim i kanë mbetur përmes teoricinetëve të matematikës.

TABELA AKTUALE

Dortmund në anën tjetër u këndell pas humbjes së derbit ndaj Bayernit dhe iu shfrye ekipit më të dobët të stinorit në elitën gjermane, me lojë të bukur, për të vazhduar ndjekjen ndaj Bayernit të pagabueshëm.

 

BUNDESLIGA

Nata e rekordeve për Lewandowskin

FOTO / Bayern M

30 May, 2020 @23:35

Lideri i Bundesligës, Bayern Munchen, sonte me lehtësi e mposhti Dusseldorfin me rezultat 5-0. Super ylli polak, Robert Lewandowski, me…

BAYERN 5-0 DUSSELDORF

Bayerni serinë e fitoreve ngrit në 8, dallimin në 10

FOTO / Bayern Munchen

30 May, 2020 @20:59

Kampioni aktual i Bundesligës, Bayern Munchen, me lehtësi e kaloi skuadrën e Valon Berishës, Dusseldorfin, duke e mposhtur me rezultat…

MILOT RASHICA

Lufta do të vazhdojë

Foto: miltorashica/tw

30 May, 2020 @19:26

Futbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Milot Rashica, pas fitore së ekipit të tij ndaj Schalkes është shprehur se ekipi i…

SCHALKE 0-1 WERDER

Me asist të Rashicës Werder fiton, Schalke pa pikë pas karantine

Foto: Werder/tw

30 May, 2020 @17:37

Reprezentuesi i Kosovës, Milot Rashica, ka rrëmbyer me një bashkëlojtar të tij topin në mes të fushës. Kosovari udhëhoqi topin…

SANDHAUSEN 3-1 HANNOVER

Paqarada asiston, Halimi ndihmon, fitorja e dytë me radhë

Foto: Sandhausen/tw

30 May, 2020 @15:03

Skuadra e Sandhausenit, ku luajnë dy reprezentuesit e Kosovës, Leart Paqarada dhe Besar Halimi ka shënuar fitoren e dytë me…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga