Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EFL CUP

Broja debuton me dy gola, Southampton kualifikohet me 8 gola

Broja debuton me dy gola, Southampton kualifikohet me 8 gola


26 August, 2021 @0:15

Southampton duke e mposhtur Newportin me rezultat të thellë 0-8, kualifikohet në randin tjetër në EFL Cup.

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Armando Broja, ishte startues për Southamptonin në këtë ndeshje për herë të parë.

a

Broja që në minutën e 9’ shënoi golin e parë, derisa golin e dytë personal e shënoi në minutën 57’ dhe u zëvendësua më pas në minutën e 65’.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League