Të gjitha lajmet

GRIZZLIES - BUCKS

Bucks në super formë, seria ngritet në 17

Bucks në super formë, seria ngritet në 17

14 December, 2019 @9:39

Aktualisht skuadra më në formë në NBA, Milwaukee Bucks, duke e mposhtur Memphis Grizzliesin me rezultat 114-127, e ngriti serinë e fitoreve në 17 ndeshje rresht.

Super ylli i Bucksit, Giannis Antetokounmpo, ishte përsëri më i miri i skuadrës. Ai luajti me 37 pikë, 11 kërcime e 2 asistime, derisa ndihmë mori edhe nga Khris Middleton me 26 pikë të tjera.

Te Memphisi shkëlqeu Jaren Jackson Jr me 43 pikë, por nuk mjaftoi për fitore.

Milwaukee me 23 fitore e 3 humbje gjendet në krye të Konferencës Lindore, kurse Memphisi me 8 fitore e 17 humbje në pozitën e 13 në Konferencën Perëndimore.

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

5 April, 2020 @0:13

Hall of fame, është një çmim që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith. Këtë çmim e…

MITCHELL / GOBERT

Shërohen dy lojtarët e Utah Jazzit

27 March, 2020 @22:11

Dy yjet e skuadrës Utah Jazz, Donovan Mitchell dhe Rudy Gobert, që ishin të sëmuar nga coronavirusi, janë shëruar plotësisht. …

CORONAVIRUS

2 lojtarë të Lakersave pozitiv në coronavirus

20 March, 2020 @12:34

Numri i të infektuarve nga coronavirus në NBA, është ngritur në 14. Sipas mediave amerikane, 2 lojtarë nga skuadra e…

KEVIN DURANT

Kevin Durant pozitiv në coronavirus

18 March, 2020 @0:26

Super ylli i Brooklyn Netsit, Kevin Durant, është testuar pozitiv në coronavirus. Gjendja e Durantit është e mirë, derisa ka…

CORONAVIRUS

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

12 March, 2020 @12:04

Zyrtarisht edhe liga më e fuqishme e basketbollit në botë, NBA, ka ndërprerë aktivitet e sezonit 2019/20. Deri në…

Të gjitha lajmet nga NBA