Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Bundesliga vazhdon më 9 maj

Bundesliga vazhdon më 9 maj

20 April, 2020 @23:01

Edhe nëntë xhiro kanë mbetur në Bundesligë për të përfunduar stinori, ndërsa sot politikanët atje kanë sugjeruar që futbolli mund të rinis më 9 maj, përkundër se rastet me coronavirus nuk është që po ulen në Gjermani.

Gjermanja Bild ka cituar Markus Soderin, kreun e Bavarisë, që ka thënë se më e durueshme është një fundjavë futbolli pa tifozë, sesa një fundjavë pa futboll fare.

Përndryshe, pjesa e madhe e klubeve të Bundesligës kanë nisur të stërviten me kushte të veçanta dhe Bundesliga, duke respektuar rregullat e shtetit për mbrojtje nga coronavirusi, do të mund të nis aktivitetin më 9 maj.

Në Gjermani janë afro 150 mijë të infektuar me coronavirus, prej të cilëve 91 mijë e 500 të shëruar, ndërsa mbi 4 mijë e 700 kanë ndërruar jetë.

MILOT RASHICA

Drejt Leipzigut

18 April, 2020 @21:43

Milot Rashica mund të përfundojë në njërën ndër skuadrat më të forta të Bundesligës këtë stinor, Leipzig. Kështu ka…

BERLIN

Hertha emëron trajnerin e katërt të stinorit 2019/20

Foto: HerthaBSC/fb

10 April, 2020 @15:23

Skuadra e Herthës së Berlinit që nuk po kalon kohë të mirë këtë sezon në Bundesligë, dje ka emëruar trajnerin…

KICKER

13 nga 36 klubet profesionale para bankrotit këtë stinor

4 April, 2020 @16:07

Situata ekonomike në shumë klube të Bundesligës dhe Bundesligës 2 është shumë më dramatike sesa që mendohej në fillim. …

HANSI FLICK

Bayern vendos për trajnerin deri më 2023

Screenshot: fcbayern.com

4 April, 2020 @14:34

Rekord kampioni i Gjermanisë, Bayern Munchen, ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me trajnerin aktual të skuadrës për…

JEROME BOATENG

Boateng thyen rregullat e karantinës, Bayern e dënon

2 April, 2020 @19:34

Bayern Munchen e dënoi mbrojtësin e skuadrës Jerome Boateng, i cili ka thyer rregullat e karantinës duke u larguar nga…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga