Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CHAMPIONSHIP

Burnley i Aro Muricit rikthehet në Premier League!

Burnley i Aro Muricit rikthehet në Premier League!


8 April, 2023 @8:02

Gjashtë xhiro para fundit të sezonit, Burnley i Aro Muricit e ka siguruar ngjitjen në Premier League!

Skuadra e drejtuar nga Vincent Kompany mbrëmë fitoi 1-2 ndaj Middlesbrought të Michael Carrick, për ta siguruar matematikisht rikthimin në elitën e futbollit anglez pas një dominimi total përgjatë gjithë sezonit në Championship.

Portieri i Kosovës ka qenë startues i rregullt përgjatë gjithë sezonit, ndërsa do ta shohim se a do të jetë portier i parë i skuadrës edhe sezonin tjetër në Premier League.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League