Të gjitha lajmet

LA LIGA

Caktohen datat e El Clasico-ve

Caktohen datat e El Clasico-ve

4 July, 2019 @14:05

Është publikuar kalendari i plotë i sezonit të ri të La Liga-së.

Dy ndeshjet kryesore të sezonit, El Clasicot mes Real Madridit dhe Barcelonës, janë caktuar të luhen më 27 tetor dhe më 1 mars.

Ndeshja e parë do të luhet në “Camp Nou”, kurse e dyta në “Santiago Bernabeu”.

Sa i përket xhiros hapëse, Real Madridi e nis sezonin e ri në udhëtim te Celta Vigo, kurse Barcelona i shkon Bilbaos.

OUSMANE DEMBELE

Barcelona refuzoi ofertën e Bayernit

2 July, 2019 @14:24

Barcelona ka refuzuar ofertën e Bayernit për sulmuesin e skuadrës, Ousmane Dembele, ka bërë të ditur Diario Sport sot. …

PREJ PSV EINDHOVENIT

De Jong konfirmohet te Sevilla

2 July, 2019 @14:19

Sulmuesi holandez i PSV Eindhovenit, Luuk de Jong është anëtar i ri i Sevillës. PSV ka bërë të ditur…

THEO HERNANDEZ

Theo kalon testet, pritet zyrtarizimi te Milan

2 July, 2019 @14:03

Futbollisti i Real Madridit, Theo Hernandez, ka kaluar testet mjekësore te Milan sot dhe tash pritet të zyrtarizohet si lojtar…

DIEGO GODIN

Në 6 të mëngjesit, Inter zyrtarizon përforcimin

1 July, 2019 @7:05

Nën ndikimin kinez, përsëri në gjashtë të mëngjesit, sot Inter ka zyrtarizuar përforcimin e ri në skuadër. Qendërmbrojtësi me…

MARCOS LLORENTE

Atletico merr lojtarin e Realit

20 June, 2019 @13:19

Sulmuesi i deritashëm i Real Madridit, Marcos Llorente, është lojtar i ri i Atletico Madridit. Rojiblancot kanë arritur marrëveshje…

Të gjitha lajmet nga La Liga