Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

JUVENTUS

Pinsoglio: Cristiano, do të pres në fushë

Foto: Gazzetta Official

Pinsoglio: Cristiano, do të pres në fushë


11 July, 2021 @19:45

Është përfolur shumë nëpër media të ndryshme mbi atë nëse Cristiano Ronaldo do të qëndroj apo do të largohet nga, Juventusi.

Sulmuesi portugez muajin e kaluar kishte tërhequr veturat e tij luksoze nga Torino, ku u diskutua shumë për një transferim të mundshëm te ish-skuadra e tij, Real Madrid.

Por, portieri i tretë i Juventus, Carlo Pinsoglio ka lënë të kuptohet se Ronaldo mund të qëndroj tek skuadra e Juventus, ose të pakten kjo është një dëshirë e tij, pasi ai ka lëshuar një koment tek një foto e sulmuesit 37 vjeçar, duke shkruar: “Cristiano do të pres në fushë”.

Komenti i portierit të Juventus ka bërë që tifozët e Juventusit që të ‘ëndërrojnë’ për të vazhduar kontratën Ronaldo deri më 2024.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A