Të gjitha lajmet

ARIJAN ADEMI

CAS zvogëlon dënimin e Ademit

CAS zvogëlon dënimin e Ademit

24 March, 2017 @19:28

Mesfushori shqiptar me nënshtetësi maqedonase që është pjesë e skuadrës, Dinamo Zagreb, Arijan Ademi, ka marr lajm të mirë nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS).

Futbollisti ishte dënuar me katër vjet moslojë për shkak të rezultatit pozitiv në testin e dopingut, ndërsa ky dënim sot është zvogëluar në dy vjet nga ana e CAS.

Dënimi i Ademit kishte filluar të zbatohet nga muaji shtator i vitit 2015, ndërsa pas vendimit të ri nga CAS, do të thotë që futbollisti do të kthehet gjatë tetorit të këtij viti.

PAMJE EKSKLUZIVE

Super atmosferë nga ‘Dardanët’ në Shkodër

Foto direkt nga Shkodra (Borozani,com)

24 March, 2017 @18:44

Borozani.com vjen me foto në kohë reale nga qyteti i Shkodrës, aty ku Kosova sonte e pret Islandën. Tifogrupi zyrtar…

EKSKLUZIVE

Direkt nga Shkodra, ‘vikingët’ i urojnë fat Kosovës

Foto në kohë reale nga Shkodra. Tifozët e Islandës. (Borozani.com / D.SH)

24 March, 2017 @18:36

Pak orë para ndeshjes, në një takim në rrugët e Shkodrës, tifozët islandezë përmes Borozani.com i kanë dëshiruar fat përfaqësueses…

ITALI - SHQIPËRI

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë

24 March, 2017 @16:32

Në prag të ndeshjes ndaj Italisë, le të shohim se cili mund të jetë formcioni i mundshëm startues i Kombëtares…

PARA NDESHJES

Formacioni i mundshëm i Kosovës

24 March, 2017 @16:28

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, në konferencën e djeshme për shtyp tha se ka dilema në disa pozita,…

U21

Përfaqësuesja U21 e gatshme për debutim

24 March, 2017 @16:04

Përfaqësuesja e Kosovës U21 ka mbajtur sot seancën e fundit stërvitore para ndeshjes së nesërme kundër Irlandës në Dublin. Stërvitja…

ITAALB

“Prova” e ndeshjes Itali-Shqipëri

24 March, 2017 @15:51

Një ndeshje miqësore futbolli është luajtur sot ndërmjet përkrahësve të kombëtares shqiptare dhe asaj italian, kur kanë mbetur edhe pak…

PARA NDESHJES

Kosova me fanella të kaltërta

24 March, 2017 @15:38

Përfaqësuesja e Kosovës në ndeshjen e sontme ndaj Islandës do të dal në fushë me fanella me ngjyrë të kaltër. …

REAGIM

Vëllaznimi reagon ndaj vendimeve të Komisionit Disciplinor

24 March, 2017 @15:30

Dënimi prej 800 eurove gjobë dhe 7 muaj moslojë për futbollistin Jeton Dushi, është vlerësuar si i papranueshëm nga ana…

AVDIJAJ

Avdijaj: Zemra po më kënaqet prej gëzimit

24 March, 2017 @15:19

Donis Avdijaj është në pritje të debutimit sot për përfaqësuesen e Kosovës. Futbollisti sot ka marr lejen nga FIFA…

SUPERLIGA E ZVICRËS

Shtyhet debutimi i Edon Zhegrovës

TOPSPORTI / A.P

17 February, 2019 @17:53

Pas transferimit të tij nga Genku te Baseli, për herë të parë në bankën rezervë për skuadrën zvicrane sot ishte…

MEDIA

Biletat për ndeshjet e Kosovës, do të shtrenjtohen

TOPSPORTI/ A. P.

12 February, 2019 @0:38

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) Agim Ademi, ka konfirmuar në një intervistë për KTV-në se biletat për…

GALATASARAY - TRABZONSPOR

Belhanda vulos derbin

10 February, 2019 @19:12

Galatasaray ka shënuar fitore në derbi ndaj Trabzonsporit sot 3-1 dhe i është afruar kreut të tabelës në 6 pikë.…

GOLI I RADHËS

Super goli i Muriqit për epërsi

9 February, 2019 @15:08

Ekipi i Rizespor ka kaluar në epërsi në përballjen që po zhvillohet aktualisht ndaj Antalyasporit, ndërsa sulmuesi i Kosovës, Vedat…

KAYSERISPOR - FENERBAHÇE

Kravets kthen Fenerin te humbjet

Foto: Kayserispor Official

8 February, 2019 @21:25

Skuadra e Fenerbahçes i është kthyer humbjeve pas dy fitoreve radhazi të shënuara në Superligën turke. Kayserispor ka qenë…

Të gjitha lajmet nga International