Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Cavani do ta zëvendësojë Muriqin!

Cavani do ta zëvendësojë Muriqin!

13 April, 2020 @13:43

Klubi i Fenerbahçes me të përfunduar stinori i ndërprerë për shkak të pandemisë, planifikon të shfrytëzojë ofertat e ekipeve të interesuara ashtu që të përfitojë mirë nga sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi.

Tottenham Hotspur dhe Lazio për momentin përfolen si ekipe më të interesuara për shërbimet e sulmuesit shtatëgjatë të Kosovës. E Fenerbahçe pret të inkasojë së paku 20 milionë euro nga transferi potencial i kosovarit.

Në anën tjetër e përditshmja sportive Fotomaç ka bërë të ditur se Edinson Cavani pritet të jetë zëvendësim i Muriqit në ekip, pasi që uruguajanit i përfundon kontrata këtë stinor me PSG-në dhe mund të vjen në Stamboll si lojtar i lirë.

LIRIM KASTRATI

Derisa jam i Lokomotivës, jap maksimumin këtu

Foto: NKLokomotiva/fb

11 April, 2020 @13:10

Futbollisti i Kosovës Lirim Kastrati me bashkëlojtarin e tij Denis Kolinger kanë qenë temë e emisionit sportiv të RTL-it në…

ZVICËR

Shqiprim Berisha, drejtor i klubit më të suksesshëm në Zvicër

Foto: Blick

11 April, 2020 @11:59

Përkundër faktit që futbolli po “pushon” momentalisht shkaku i pandemisë corona, shqiptarët e Zvicrës vazhdojnë të jenë të sukesshëm në…

FATI I KOSOVARIT

Baseli s’blen Zhegrovën, kthehet te Genku

4 April, 2020 @14:12

Futbollisti i ri i reprezentacionit të Kosovës, Edon Zhegrova, do të kthehet te Genku. Baselit i ka skaduar afati…

BUBA

Hasani tregon se a do të festonte ndaj Kosovës

4 April, 2020 @9:21

Njëri ndër futbollistët legjendar të Shkëndijës së Tetovës, Ferhan Hasani,  që tash luan për Helsinkin në Finlandë në një deklaratë…

BRUGGE KAMPION?!

Pro League, e para që pritet të anulohet

2 April, 2020 @19:43

Pro League e Belgjikës pritet të jetë liga e parë nga dhjetë më të fortat në Evropë që do të…

Të gjitha lajmet nga International