Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CAVANI

Cavani edhe një vit?

Cavani edhe një vit?


10 May, 2021 @15:59

Sipas gazetarit Fabrizio Romano, sulmuesi Edinson Cavani ka zgjatur kontratën e tij me klubin e Manchester Unitedit edhe për një stinor, kontratë kjo e cila pritet të zyrtarizohet së shpejti.

Marrëveshja tashmë është kompletuar dhe Cavani ka pranuar qëndrimin pas insistimit të bordit të Unitedit the trajnerit Solskjaer. Kontrata e tij e re do të zgjasë deri në qershor të vitit 2021, ndërsa do të vendosë se a do ta vazhdojë në fund të stinorit.

Për Cavanin ishte e interesuar edhe Boca Juniorsi, i cili ofroi një kontratë dy-vjeçare, por Cavani zgjodhi Evropën edhe për një tjetër stinor.

Cavani për Manchester Unitedin në këtë stinor ka luajtur në 35 ndeshje, ku ka shënuar 15 gola dhe ka dhuruar 5 asistime.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League