Të gjitha lajmet

SKOCI

Celtic emërohet kampion! Hearts bie nga elita

Foto: Celtic/tw

Celtic emërohet kampion! Hearts bie nga elita

18 May, 2020 @17:03

Skuadra skoceze Celtic është emëruar kampion i këtij vendi për të nëntën herë me radhë.

Hearts ka rënë nga elita e futbollit skocez.

Premier Liga e futbollit skocez (SPFL) i dha fund stinorit 2019/20 sot, ndërsa mesatarja e pikëve ka përcaktuar vlerësimin përfundimtar për pamjen e klasifikimit në ligë.

Shefi ekzekutiv i SPFL-së Neil Doncaster ka thënë se gjithçka ka qenë e qartë se ndeshjet nuk do të mund të luhen dhe liga mund të paguajë maksimalisht 7 milionë funtat që janë në dispozicion për ekipet.

MEDIA TALK

Superliga turke me tifozë në korrik!

17 May, 2020 @23:28

Kreu i Federatës së Futbollit të Turqisë (TFF), Nihat Ozdemir, ka thënë për mediat turke se Superliga e Turqisë do…

MALMO

Statuja e Ibrës largohet

Fotot: B/R

16 May, 2020 @19:57

Superylli i futbollit Zlatan Ibrahimovic do të ketë statujën e tij të larguar nga vendi ku është ajo aktualisht. …

PREMIER LIGA

Edhe rusët rinisin në qershor

16 May, 2020 @0:04

Premier Liga e futbollit rus ka përcaktuar datën e 21 qershorit për rifillim të stinorit atje. E ndërprerë më…

PRO LEAGUE

Stinori i anuluar, Belgjika shpall kampionin

Foto: clubbrugge.be

15 May, 2020 @23:27

Një muaj më parë, më saktë të parët ndër dhjetë ligat më të forta të Evropës, belgët anuluan stinorin 2019/20.…

TORCIDA

KFF Mitrovica shembull i ekipit të femrave, edhe e licensuar edhe pagat e rregullta

Foto: FFK

15 May, 2020 @1:12

Klubi i futbollit të femrave Mitrovica është shembull sa i përket organizimit jo vetëm në futbollin femror, por edhe koxha…

Të gjitha lajmet nga International