Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MALLORCA - ALAVES

Çfarë supergoli nga Vedat Muriqi, Mallorca dyfishon epërsinë (VIDEO)

Çfarë supergoli nga Vedat Muriqi, Mallorca dyfishon epërsinë (VIDEO)


19 April, 2022 @19:53

Një supergol e ka shënuar Vedat Muriqi në fundin e pjesës së parë mes Mallorcës dhe Alavesit në La Liga!

Prizrenasi e pranoi topin mjaft mirë, bëri një lëvizje shumë të zgjuar dhe e çoi topin në rrjetë për 2-0 në fundin e pjesës së parë. Ky ishte goli i katërt për Vedatin në La Liga me Mallorcan.

Pas 45 minutave lojë, Mallorca po fiton 2-0 ndaj Alavesit, një fitore që do të ishte shumë e rëndësishme për të mbetur në elitën spanjolle.


 
Të gjitha lajmet nga La Liga