Të gjitha lajmet

LISTA E KOSOVËS

Challandes fton Dakun dhe kthen Bernard Berishën - lista e Kosovës

Challandes fton Dakun dhe kthen Bernard Berishën - lista e Kosovës


3 November, 2020 @15:41

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, në listën e botuar të ftesave të reprezentuesve të Kosovës që do të jenë të gatshëm për 3 ndeshjet e këtij muaji ka ftuar për herë të parë Mirlind Dakun e Ballkanit, ndërsa ka kthyer Bernard Berishën në listë pas incidentit të shtatorit.

I rëndësishëm është fakti se për herë të parë është ftuar edhe Betim Fazliji, që ka kryer punët me FIFA për të luajtur për Kosovën.

Lajm i mirë është se tash duken të gatshëm edhe Hekuran Kryeziu e Idriz Voca, bashkë me Milot Rashicën e Vedat Muriqin që munguan në përballjet e kaluara njëjtë sikur Amir Rrahmani. Mungesë, natyrisht që vërehet është Arbër Zeneli i cili prej lëndimit ende s’është këndellur.

KOSOVA:

PORTIERË: Samir Ujkani, Arjanet Muric, Visar Bekaj;

MBROJTËS: Mërgim Vojvoda, Florent Hadërgjonaj, Amir Rrahmani, Fidan Aliti, Ibrahim Dresevic, Betim Fazliji, Leart Paqarada dhe Benjamin Kololli.

MESFUSHORË: Herolind Shala, Hekuran Kryeziu, Anel Rashkaj, Idriz Voca, Valon Berisha, Bersant Celina, Bernard Berisha, Milot Rashica, Elbasan Rashani, Florent Hasani, Florent Muslija, Edon Zhegrova dhe Lirim Kastrati.

SULMUES: Vedat Muriqi, Atdhe Nuhiu, Mirlind Daku.

LISTA-REZERVË: Valmir Sylejmani dhe Florian Loshaj.

Duelet e Kosovës për nëntor janë:

11 nëntor: Shqipëria - Kosova
15 nëntor: Sllovenia - Kosova
18 nëntor: Kosova - Moldavia.


CRISTIANO RONALDO

Synimi i radhës, historik

EURO 2020/Liga e Kombeve/Serie A/International

Synimi i radhës, historik

31/12/20 @ 02:48

E FUNDIT

Gjermania merr vendim për Löwin

EURO 2020/Liga e Kombeve/International

Gjermania merr vendim për Löwin

30/11/20 @ 17:49

KOMISIONI DISIPLINOR I UEFA-së

UEFA i jep fitoren Zvicrës në tavolinë dhe mbijetesën në Ligën A!

Liga e Kombeve

UEFA i jep fitoren Zvicrës në tavolinë dhe mbijetesën në Ligën A!

27/11/20 @ 00:43

QUALIFICATION MATHs

Si shkohet nga Liga e Kombeve në Kampionatin Botëror “Katari 2022” dhe direkt?

Liga e Kombeve

Si shkohet nga Liga e Kombeve në Kampionatin Botëror “Katari 2022” dhe direkt?

20/11/20 @ 04:10

NATIONS LEAGUE FINALS 20/21

Kur zhvillohet Final Four i Ligës së Kombeve?

Liga e Kombeve

Kur zhvillohet Final Four i Ligës së Kombeve?

20/11/20 @ 03:13

ANALIZA PAS NDESHJES

Pas çdo mundimi, vjen lehtësimi

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja/Analiza

Pas çdo mundimi, vjen lehtësimi

19/11/20 @ 18:22

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Kosova-Moldavia

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Kosova-Moldavia

18/11/20 @ 22:43

KOSOVA - MOLDAVIA

Fitorja e parë, mbesim në Ligën C

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Fitorja e parë, mbesim në Ligën C

18/11/20 @ 22:39

FORMACIONET ZYRTARE

Ujkani në portë, Zhegrova startues! 11-shet Kosova-Moldavia

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Ujkani në portë, Zhegrova startues! 11-shet Kosova-Moldavia

18/11/20 @ 19:28

PAS NDESHJES

Reja: Fitore me dy fytyra

Liga e Kombeve/Kombëtarja

Reja: Fitore me dy fytyra

18/11/20 @ 19:14


Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve