Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BERNARD CHALLANDES

Challandes: Kurajo, punë, s’ka shumë skuadra që kanë aq raste ndaj Spanjës

Challandes: Kurajo, punë, s’ka shumë skuadra që kanë aq raste ndaj Spanjës


8 September, 2021 @23:31

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, ka thënë se është i lumtur me përparimin që ka bërë ekipi dhe lojën e madhe të treguar ndaj spanjollëve sonte, përkundër humbjes 0-2.

Kosova pati katër raste të mira në ndeshje, që nuk i shfrytëzoi ndaj Spanjës, derisa Spanja zotëroi topin në 70 përqind të lojës.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA AKTUALE

“Uroj ekipin për këtë lojë të madhe. Taktikisht ishim shumë mirë, të mirë në mbrojtje dhe në përgjithësi. Tentuam të shënojmë, luajtëm me kurajo, por nuk shfrytëzuam rastet që i kishim,” ka thënë fillimisht selektori Challandes.

“E kishim planifikuar të mbrohemi ndaj Spanjës dhe pastaj me kundërsulme të shënojmë. I gjetëm ato dhe atë shumë mirë. Jo shumë skuadra arrijnë të krijojnë kaq raste ndaj Spanjës. Ne nuk u frikësuam fare përkundër fuqisë së kundërsharit,” ka shtuar ndër të tjera Challandes që ka thënë se është i lumtur me punën që po e bën me këtë ekip, që po përparon për të mirë.

Kosova me humbjen e sontme ka rënë në pozitën e katërt, të parafundit në grup, pasi që Greqia në anën tjetër ka mposhtur Suedinë. Kosova ka vetëm një fitore në këtë grup, ndaj Gjeorgjisë së fundit në klasifikim. Nga tri ndeshjet e muajit shtator, Kosova ka marrë 4 pikë.


SHQIPËRIA 5-0 SAN MARINO

Përmirësim gol-dallimi dhe Shqipëria ngritet në pozitë të dytë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Përmirësim gol-dallimi dhe Shqipëria ngritet në pozitë të dytë

08/09/21 @ 22:58

KOSOVA 0-2 SPANJA

Pa zëvendësime, Kosova qan rastet e humbura, Spanja fiton

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Pa zëvendësime, Kosova qan rastet e humbura, Spanja fiton

08/09/21 @ 22:43

PJESA E PARË: KOSOVA - SPANJA

Fornals i jep epërsinë Spanjës, Kosova tregohet guximtare

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Fornals i jep epërsinë Spanjës, Kosova tregohet guximtare

08/09/21 @ 21:39

PJESA E PARË: SHQIPËRIA - SAN MARINO

Manaj i jep epërsinë Shqipërisë në pjesëlojë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Manaj i jep epërsinë Shqipërisë në pjesëlojë

08/09/21 @ 21:34

PUBLIKU

Dardanët në fushë, përcillen me “Duam fitore”

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Dardanët në fushë, përcillen me “Duam fitore”

08/09/21 @ 20:09

FORMACIONET STARTUESE

Bajrami startues përsëri, në portë s’është Etriti, Reja del me këtë 11-she

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Bajrami startues përsëri, në portë s’është Etriti, Reja del me këtë 11-she

08/09/21 @ 19:31

SHQIPËRIA 5-0 SAN MARINO

Përmirësim gol-dallimi dhe Shqipëria ngritet në pozitë të dytë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Përmirësim gol-dallimi dhe Shqipëria ngritet në pozitë të dytë

08/09/21 @ 22:58

KOSOVA 0-2 SPANJA

Pa zëvendësime, Kosova qan rastet e humbura, Spanja fiton

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Pa zëvendësime, Kosova qan rastet e humbura, Spanja fiton

08/09/21 @ 22:43

PJESA E PARË: KOSOVA - SPANJA

Fornals i jep epërsinë Spanjës, Kosova tregohet guximtare

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Fornals i jep epërsinë Spanjës, Kosova tregohet guximtare

08/09/21 @ 21:39

PJESA E PARË: SHQIPËRIA - SAN MARINO

Manaj i jep epërsinë Shqipërisë në pjesëlojë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Manaj i jep epërsinë Shqipërisë në pjesëlojë

08/09/21 @ 21:34

PUBLIKU

Dardanët në fushë, përcillen me “Duam fitore”

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Dardanët në fushë, përcillen me “Duam fitore”

08/09/21 @ 20:09

FORMACIONET STARTUESE

Bajrami startues përsëri, në portë s’është Etriti, Reja del me këtë 11-she

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Bajrami startues përsëri, në portë s’është Etriti, Reja del me këtë 11-she

08/09/21 @ 19:31

FORMACIONET STARTUESE

11-shet startuese: Kosova - Spanja

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

11-shet startuese: Kosova - Spanja

08/09/21 @ 19:24

PARA NDESHJES

Nënkryetari i UEFA-së, falenderon FFK-në për pritje

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja/International

Nënkryetari i UEFA-së, falenderon FFK-në për pritje

08/09/21 @ 16:15

NJOFTIMI

FFK: Bileta nuk ka në shitje

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

FFK: Bileta nuk ka në shitje

08/09/21 @ 15:58

FORMACIONI I MUNDSHËM

11-shja e mundshme e Kosovës ndaj Spanjës

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

11-shja e mundshme e Kosovës ndaj Spanjës

08/09/21 @ 08:56


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror