Të gjitha lajmet

INTERVENIMI NE PORTE

Chelsea merr portierin e Rennesit

Edouard Mendy, pritet te zyrtarizohet si lojtar i ri i Chelseat shume shpejte/ Foto: eurosport

Chelsea merr portierin e Rennesit


21 September, 2020 @19:28

Pas telasheve të shumta me portierin spanjoll Kepa, Chelsea ka intervenuar në portë duke arritur marrëveshje me portierin e Rennesit.

Edouard Mendy 28-vjeçar është kërkuar nga Frank Lampard për të rritur konkurerencën ndaj Kepës në ekip dhe BBC Sport ka bërë të ditur se të kaltërit e Londrës kanë arritur marrëveshje me lojtarin dhe ekipin dhe janë në prag të zyrtarizimit të transferit.

Në sezonin e kaluar porteri i Rennesit Mendy ka pasur 24 ndeshje me portë të paprekur në Ligue 1, krahasuar me vetëm tetë nga Kepa në 33 paraqitje të Premier Ligës.

Përqindja e mbrojtjeve të bëra nga Mendy ka qenë 76.3% duke pranuar gol në çdo 114min lojë. Ndërsa Kepa ka pasur përqindje të mbrojtjeve 53.5%, duke pranuar gol në çdo 63 minuta lojë.

Kepa është kritikuar mjaft në dy vitet e fundit për disa gabime trashanike, ndërsa një gabim tjetër ka qenë vendimtar për intervenim të Lampardit - ai ndaj Liverpoolit në fundjavën që e lamë pas.


NORVEGJEZI

Odegaard prezantohet te Arsenali

Premier League/La Liga/Transfere

Odegaard prezantohet te Arsenali

27/01/21 @ 12:52

PARIS

PSG afër huazimit të Dele Allit

Premier League/Ligue 1/Transfere

PSG afër huazimit të Dele Allit

27/01/21 @ 00:19

WBA 0-5 CITY

Lider i pastër, e shtata me radhë shkatërrimtare për rivalin

Premier League

Lider i pastër, e shtata me radhë shkatërrimtare për rivalin

26/01/21 @ 23:53

FLET TUCHEL

Fjalët e para të Tuchel si trajner i Chelseas

Premier League

Fjalët e para të Tuchel si trajner i Chelseas

26/01/21 @ 20:08

PREMIER LEAGUE

Zyrtare: Thomas Tuchel, trajneri i ri i Chelseat

Premier League

Zyrtare: Thomas Tuchel, trajneri i ri i Chelseat

26/01/21 @ 19:57

PREMIER LEAGUE

Shaqiri refuzon ekipin e Bundesligës, i lumtur te Liverpooli

Premier League/Bundesliga/Transfere

Shaqiri refuzon ekipin e Bundesligës, i lumtur te Liverpooli

26/01/21 @ 18:07

OLD TRAFFORD

Rashford i gatshëm për ndeshjen e ardhshme

Premier League

Rashford i gatshëm për ndeshjen e ardhshme

26/01/21 @ 15:34

ISH-BASHKËLOJTARI

Gerrard i zhgënjyer me shkarkimin e Lampardit

Premier League

Gerrard i zhgënjyer me shkarkimin e Lampardit

26/01/21 @ 14:36

CHELSEA

Zyrtare: Chelsea shkarkon Lampardin

Premier League

Zyrtare: Chelsea shkarkon Lampardin

25/01/21 @ 12:37

CHELSEA

Shkarkimi i Lampard, brenda ditës

Premier League

Shkarkimi i Lampard, brenda ditës

25/01/21 @ 12:20


Të gjitha lajmet nga Premier League