Të gjitha lajmet

CHELSEA

Chelsea zyrtarizon Ben Chilwellin

FOTO / Chelsea

Chelsea zyrtarizon Ben Chilwellin

26 August, 2020 @18:46

Skuadra londineze, Chelsea, vazhdon me përforcime.

Para pak çashtesh, Chelsea e zyrtarizoi lojtarin Ben Chilwell si lojtari i ri i skuadrës.

23 vjeçari Chillwell, së fundi ishte pjesë e Leicester Cityt, derisa Chelseat i ka kushtuar 50 milionë funta.

Ben Chilwell në stinorin e kaluar luajti me 3 gola e 3 asistime në Premier League.

E PAZAKONSHME

Harry Maguire arrestohet në Greqi!

21 August, 2020 @11:55

Edhe kur nuk ka kampionate evropiane apo botërore, arrestimet e anglezëve të lidhur me futbollin vazhdojnë. Në orët e hershme…

ORARI I XHIROS I

Liverpool nis ndaj Leedsit stinorin e ri

Foto: premierleague.com

20 August, 2020 @10:23

Ka dalë orari i Premier Ligës për stinorin e ri 2020/21, që pritet të nis më 12 shtator. Kampioni…

VINCENT KOMPANY

Kompany pensionohet, bëhet trajner i ekipit të madh belg

17 August, 2020 @12:03

Pas 20 vitesh karrierë të bujshme futbolliste, qendërmbrojtësi belg Vincent Kompany, është pensionuar nga futbolli aktiv. E së fundi,…

PREMIER LEAGUE

Hart me ekip të ri, në Londër

17 August, 2020 @11:48

Ish portieri i Burnleyt dhe Manchester Cityt, Joe Hart, është pranë kalimit në Londër te skuadra e Tottenhamit. Njoftimin…

MBROJTËSI I KOSOVËS

Florent Hadërgjonaj s’kthehet te Huddersfield

14 August, 2020 @17:20

Mbrojtësi i krahut të djathtë të reprezentacionit të Kosovës, Florent Hadërgjonaj, që në janar të këtij viti u huazua nga…

Të gjitha lajmet nga Premier League