Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

JUVENTUS

Chiesa në operim! I rrezikohet stinori

Chiesa në operim! I rrezikohet stinori


10 January, 2022 @15:20

Njëri ndër futbollistët më të dalluar të Juventusit dhe reprezentacionit të Italisë, Federico Chiesa, i është konstatuar lëndimi i rëndë sot nga J | Medical.

Kështu, futbollisti në fjalë do të duhet që të hyjë në operim patjetër brenda 2-3 ditëve të ardhshme, ndërsa ligamenti kryesor i tij ka pësuar në ndeshjen e djeshme ndaj Romës.

Edhe pse Juventus nuk ka bërë të ditur se sa pritet të mungojë lojtari në fjalë, mediat e ndryshme kanë raportuar se një lëndim i tillë mund t’ia humbasë tërë stinorin italianit.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A