Të gjitha lajmet

FRANK LAMPARD

Cilësia e kthen në Angli

REUTERS

Cilësia e kthen në Angli

6 August, 2014 @15:51

Golashënuesi më i mirë në histori të Chelseat, Frank Lampard, më 24 korrik u bë zyrtarisht lojtar i ekipit të ligës amerikane, New York City FC. 

Mirëpo, derisa të pranohet ekipi i ri në MLS ai do të duhet të kalojë edhe një kohë në Angli, e kthimi i tij te ekipi kampion Manchester City - ka gëzuar tej mase legjendën e Chelseat. 

“Shikoni, të kthehesh në Premier League edhe për 6 muaj me 36 vjet, tregon se ende mund të luaj në nivel të lartë, derisa pres me ankth ditën kur do të debutojë në MLS për ekipin tim, New York City,” ka thënë Lampard, transmeton uefa.com. 

“I kam takuar disa bashkëlojtar dhe trajnerin Manuel (Pellegrini) dhe tani duhet të jap kontributin tim maksimal për kampionin aktual të Anglisë,” ka shtuar ai më tej. 

Si ekip i ri në MLS, New York City, do t’ia nis ndeshjeve në vitin 2015 - që i dha Lampardit mundësi të kthehet në Premiership, derisa pronarët e Manchester Cityt kanë akcionet më të mëdha te ekipi amerikan. 

LË PIPIN

Pensionohet Webb

6 August, 2014 @15:17

Referi tash 43 vjeçar që është bërë njeriu i parë në botë që ka referuar një finale të Ligës së…

JAVI MANQUILLO

Talenti spanjoll, te Liverpool

6 August, 2014 @15:00

Liverpool ka konfirmuar huazimin e mbrojtësit të talentuar të kampionit të Spanjës, Atletico Madrid.  Javier Manquillo është mbrojtësi i ri…

KONFIRMON DREJTORI

Reina në Bayern

REUTERS

6 August, 2014 @14:53

Gjiganti bavarez, Bayern Munchen, do të bëhet me portier të ri në stinorin vijues. Spanjolli Pepe Reina, jo se do…

SULMUESI I KANARINAVE

Nga Anglia në Francë

6 August, 2014 @14:46

Sulmuesi 26 vjeçar nga Holanda, Ricky Van Wolfswinkel, i është bashkuar radhëve të ekipit nga Ligue 1, St Ettiene.  Pas…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

1/8: LIVERPOOL - BAYERN

Gjithçka e hapur në ‘Allianz Arena’

19 February, 2019 @22:52

Pa gola është mbyllur dueli i sontëm në ‘Anfield Road’ mes Liverpoolit dhe Bayernit. Mes skuadrave në fjalë u zhvillua…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

TEAM OF THE WEEK 19

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

19 February, 2019 @20:41

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

NURNBERG - BORUSSIA DORTMUND

E pesta pa fitore, vë në rrezik kreun

Foto: BVB Official

18 February, 2019 @23:36

Borussia Dortmund e drejtuar nga zvicerani Lucian Favre tashmë është në rrezik të vërtetë të humb kreun në Bundesligë. …

Të gjitha lajmet nga