Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FRANK LAMPARD

Cilësia e kthen në Angli

REUTERS

Cilësia e kthen në Angli


6 August, 2014 @15:51

Golashënuesi më i mirë në histori të Chelseat, Frank Lampard, më 24 korrik u bë zyrtarisht lojtar i ekipit të ligës amerikane, New York City FC. 

Mirëpo, derisa të pranohet ekipi i ri në MLS ai do të duhet të kalojë edhe një kohë në Angli, e kthimi i tij te ekipi kampion Manchester City - ka gëzuar tej mase legjendën e Chelseat. 

“Shikoni, të kthehesh në Premier League edhe për 6 muaj me 36 vjet, tregon se ende mund të luaj në nivel të lartë, derisa pres me ankth ditën kur do të debutojë në MLS për ekipin tim, New York City,” ka thënë Lampard, transmeton uefa.com. 

“I kam takuar disa bashkëlojtar dhe trajnerin Manuel (Pellegrini) dhe tani duhet të jap kontributin tim maksimal për kampionin aktual të Anglisë,” ka shtuar ai më tej. 

Si ekip i ri në MLS, New York City, do t’ia nis ndeshjeve në vitin 2015 - që i dha Lampardit mundësi të kthehet në Premiership, derisa pronarët e Manchester Cityt kanë akcionet më të mëdha te ekipi amerikan. 


 
Të gjitha lajmet nga