Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PREMIER LEAGUE

City afër titullit

Foto:Google

City afër titullit


1 May, 2021 @16:18

Golat e Sergio Agueros dhe Ferran Torresit e kanë vendosur Manchester City në prag të titullit të Premier League, pasi mposhti Crystal Palace 2-0 në Selhurst Park.

City përfundoi pjesën e parë pa asnjë gjuajtje në portë, hera e parë në 21 ndeshje në të gjitha garat që ata nuk kanë arritur të kenë një goditje në portë në pjesën e parë.

Pjesa e dytë filloi më mirë për citizenët, pas 12 minuta skuadra e Pep Guardiolës,  gjuajti dy goditjet e para në portë, të dyja rezultuan me gola.

Ekipi i Guardiolës gjenden në pozitën e parë, me 80 pikë

Për ekipin e Roy Hodgson, është humbja e tretë radhazi dhe gjenden në vendin e 13-të.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League