Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EFL CUP

Conte mposhtet nga ish-skuadra, Chelsea afër finales

Conte mposhtet nga ish-skuadra, Chelsea afër finales


5 January, 2022 @22:47

Chelsea duke e mposhtur Totenhamin me rezultat 2-0, arriti një avantazh shumë të mirë për ndeshjen e dytë gjysmëfinale në Carabao Cup.

Chelsea që në minutën e pestë të ndeshjes kaloi në epërsi me Kai Havertz, derisa rezultati u dyfishua nga autogoli i Ben Davies.

a

Në pjesën e dytë nuk pati gola dhe ndeshja përfundoi në favor të trajnerit Thomas Tuchel.

Ndeshja kthyese do të luhet më 12 janar, derisa gjysmëfinalja tjetër luhet mes Liverpoolit dhe Arsenalit.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League