Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LA LIGA

Coutinho mbetet askund

Foto: Marca Official

Coutinho mbetet askund


24 June, 2021 @21:40

Në një ndeshje kundër Eibar,  lojtari i Barçës, Coutinho pësoi një dëmtim të meniskut të jashtëm në këmbën e tij të majtë dhe iu nënshtrua një operacioni në fillim të janarit në Brazil. Më vonë, për shkak të ngadalësisë në procesin e rimëkëmbjes që i shkaktoi dhimbje, ai udhëtoi në Katar dhe meqenëse ‘evolucioni’ vazhdoi të ishte i pakënaqshëm, ai u kthye në Brazil për t’iu nënshtruar përsëri një operacioni në një përpjekje të dëshpëruar për të arritur në “Copa América” që nuk i doli as kjo funksionale.

Coutinho ka luajtur vetëm dymbëdhjetë ndeshje për Barcelona këtë sezon, në të cilat ai shënoi dy gola. Bazuar në këto të dhëna, nuk është çudi që nuk ka shumë klube të interesuara për shërbimet e brazilianit.

Për më tepër, siç njoftoi “L’Esportiu” në edicionin e të së enjtes, sekretaria teknike e klubit së Barçës tashmë konsideron se asnjë ofertë nuk do të vij për brazilianin dhe se ai do të duhet të luaj për Barça këtë sezon.

Midis faktit që lojtari është një nga ata që akuzon pjesën më të madhe të skuadrës dhe se ai nuk duket i gatshëm të ndryshoj skuadrën, me pretekstin se është duke fuqinë blerëse dhe se ka rreth 50 milion euro për të paguar nënshkrimin e tij, opsionet që ai mund të jetë transferuar, madje edhe në Angli.

Ndoshta të gjitha këto janë arsye, për çka deri më sot asnjë klub nuk është interesuar për lojtarin brazilian, anipse të gjitha klubet janë të kapluara nga kriza ekonomike e shkaktuar nga pandemia, nuk duket se ka ndonjë klub që dëshiron të filloj një aventurë të këtij lloji siç është Coutinho.


 
Të gjitha lajmet nga La Liga