Të gjitha lajmet

REPREZENTUESI I RI

Dardan Shabanhaxhaj vazhdon me Sturm Grazin

Foto: sksturm.at/

Dardan Shabanhaxhaj vazhdon me Sturm Grazin

7 May, 2020 @11:06

Talenti i ri i Kosovës Dardan Shabanhaxhaj ka vazhduar kontratën me ekipin e famshëm austriak Sturm Graz.

Shabanhaxhaj që më 19 prill ka mbushur 19 pranvera dhe ka bërë karrierë disa vjet në grupmoshat U18 dhe ekipin e dytë të Sturmit, tash është parë të jetë plotësisht i pjekur për kontratë afatgjate me skuadrën.

Kështu, në faqen zyrtare të klubit austriak është bërë e ditur se ekipi e vlerëson Shabanhaxhajn dhe ka nënshkruar deri në vitin 2023 me ekipin.

“Ai ka treguar zhvillim të mirë të tij si lojtar në muajt e kaluar dhe ka potencial të madh, të cilin dëshirojmë ta zhvillojmë së bashku. Ai mund të luajë në disa pozita të mesfushës dhe ka treguar shpejtësi dhe teknikë tepër të mirë në ligën regjionale,” ka thënë Andreas Schicker, drejtor sportiv i ekipit që ka marrë zyrtarisht detyrën prej datës 1 maj 2020.

Ndërsa Dardan Shabanhaxhaj në deklaratën e tij dhënë për faqen zyrtare të ekipit ka thënë:

“Vazhdimi i kontratës është përparësi dhe mundësi për zhvillim për mua. Do të luftojë për një vend në ekip të parë tash.”

Shabanhaxaj përndryshe ftohet rregullisht në Kosovën U16 ku edhe ka bërë përvojë ndërkombëtare që tash po tregohet jetike në zhvillim dhe arritjen e tij.

Dardan Shabanhaxhajn austriakët shkurt e thërrasin “Shaba”.

Kujtojmë te Sturmi luan edhe reprezentuesi i Shqipërisë Bekim Balaj që këtë stinor në 21 paraqitje në Bundesligën austriake ka shënuar gjashtë gola.

MEDIA TALK

Edhe Aliti drejt Turqisë?!

Foto: Kalmar Official

3 May, 2020 @18:52

E përditshmja sportive e Tiranës Panorama Sport ka bërë të ditur sot se qendërmbrojtësin e Kosovës Fidan Aliti po e…

KUJTIME

Latifi kujton telefonatën me Vokrrin, një natë para pranimit

3 May, 2020 @18:16

Gazetari sportiv i Kosovës Driton Latifi ka shpërndarë në Facebook një kujtim interesant një natë para se të votohej…

3 MAJ

FFK me homazhe te varri i Vokrrit

Foto: FFK

3 May, 2020 @16:28

Në ditën e shënimit të 4-vjetorit të anëtarësimit në UEFA, kryetari Agim Ademi në shoqëri të anëtarëve të KE të…

DUKA URON FFK-në

Duka uron Ademin për përvjetor, cek punën e Vokrrit

Foto: FSHF

3 May, 2020 @16:03

Kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF) Armand Duka ka uruar Federatën e Futbollit të Kosovës (FFK) në përvjetorin e…

PËRVJETORI

4 vite prej se Kosova u bë anëtare e UEFA-së

Fadil Vokrri, duke parakaluar para reprezentacionit të Kosovës në futboll/ Foto: Erdis Driza/ TopSporti.com

3 May, 2020 @0:35

Tre maji është një datë e madhe për futbollin kosovar dhe vetë sportin e Kosovës, pasi që në datën e…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja