Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

RAMIZ SADIKU - VUSHTRRIA

Daut Maxhuni e bën Vushtrrinë kampione vjeshtore

Foto: FC Vushtrria

Daut Maxhuni e bën Vushtrrinë kampione vjeshtore


27 November, 2021 @15:43

Një fitore shumë të rëndësishme ka shënuar sot Vushtrria në udhëtim te Ramiz Sadiku në Prishtinë.

Këtë takim Vushtrria e mbylli me fitore 0-1, për ta mbyllur kështu stinorin vjeshtor në vendin e parë të Grupit B në Ligën e Parë.

TABELA AKTUALE

Pjesa e parë e ndeshjes përfundoi 0-0, e golin e fitores për Vushtrrinë në këtë takim e shënoi Daut Maxhuni kur kishin mbetur më pak se 10 minuta nga fundi i ndeshjes.

Kështu, Vushtrria do të dimërojë si kampione vjeshtore e Grupit B të Ligës së Parë, kurse Ramiz Sadiku vjeshtën e mbyllë në vendin e katërt në këtë grup.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë