Të gjitha lajmet

LAKERS - T-WOLVES

Davis me 50 pikë, Lakers me fitore

Davis me 50 pikë, Lakers me fitore

9 December, 2019 @9:41

Los Angeles Lakers, me performancën fenomenale të Anthony Davisit, e mposhti Minnesota Timberwolvesin me rezultat 142-125.

Anthony Davis ishte i pakapshëm në këtë ndeshje. Ai luajti me 50 pikë, 7 kërcime e 6 asistime, derisa u ndihmua edhe nga partneri i tij LeBron James me 32 pikë, 13 asistime e 4 kërcime.

Për Davisin ishte hera e katërt që luajti me +50 pikë në një ndeshje gjatë karrierës së tij.

Te Minnesota më i dalluari ishte Karl-Anthony Towns me 19 pikë e 8 kërcime.

Kjo ishte fitorja e katërt rresht për Lakersat, derisa me 21 fitore në total e 3 humbje, gjendet në krye të Konferencës Perëndimore, kurse T-Wolves me 10 fitore e 12 humbje gjendet në pozitën e nëntë.

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

5 April, 2020 @0:13

Hall of fame, është një çmim që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith. Këtë çmim e…

MITCHELL / GOBERT

Shërohen dy lojtarët e Utah Jazzit

27 March, 2020 @22:11

Dy yjet e skuadrës Utah Jazz, Donovan Mitchell dhe Rudy Gobert, që ishin të sëmuar nga coronavirusi, janë shëruar plotësisht. …

CORONAVIRUS

2 lojtarë të Lakersave pozitiv në coronavirus

20 March, 2020 @12:34

Numri i të infektuarve nga coronavirus në NBA, është ngritur në 14. Sipas mediave amerikane, 2 lojtarë nga skuadra e…

KEVIN DURANT

Kevin Durant pozitiv në coronavirus

18 March, 2020 @0:26

Super ylli i Brooklyn Netsit, Kevin Durant, është testuar pozitiv në coronavirus. Gjendja e Durantit është e mirë, derisa ka…

CORONAVIRUS

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

12 March, 2020 @12:04

Zyrtarisht edhe liga më e fuqishme e basketbollit në botë, NBA, ka ndërprerë aktivitet e sezonit 2019/20. Deri në…

Të gjitha lajmet nga NBA