Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUALIFIKIMET PËR BOTËROR

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

Foto:Google

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital


10 April, 2021 @13:53

Ish-futbollisti Daniele De Rossi, i cili ishte kampion i Kupës së Botës 2006 me ekipin e tij kombëtar dhe tani është pjesë e stafit trajner të ekipit italian, u shtrua në spital në Romë nga virusi Covid-19, sipas mediave të ndryshme në vendin e tij.

De Rossi, ishte një nga katër anëtarët e stafit stërvitor të Roberto Mancinit që rezultuan pozitiv me koronavirus gjatë tubimit të fundit për ndeshjet ndërkombëtare në mars.

Pas një jave, gjendja e tij shëndetësore, me ethe dhe kollë të vazhdueshme, kërkoi teste të reja mjekësore që kanë zbuluar pneumoni (inflamacion i mushkërive), sipas ‘La Gazzetta dello Sport’ dhe ‘Sky Sports’.

Ish futbollisti i Romës luajti 117 ndeshje për ekipin kombëtar italian midis 2004 dhe 2017, duke e bërë atë lojtarin e katërt me më së shumti paraqitje për kombëtarën.

Ai ishte pjesë e ekipit që fitoi Kupën Botërore ‘06 dhe ishte nënkampion në Euro’12, me humbjen në finale në Kiev kundër Spanjës.


KOLUMNE

5 për fundjavë - Fundjava e El Clasicos!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/Analiza

5 për fundjavë - Fundjava e El Clasicos!

09/04/21 @ 19:30

ARBNOR MORINA

Morina merr përgjegjësinë e humbjes

FFK Superliga

Morina merr përgjegjësinë e humbjes

09/04/21 @ 17:41

SHPËTIM IDRIZI

Idrizi: Me këtë angazhim dhe dëshirë është vështirë të na mposhtë dikush

FFK Superliga

Idrizi: Me këtë angazhim dhe dëshirë është vështirë të na mposhtë dikush

09/04/21 @ 17:35

VALON BERISHA

Mbyllet sezoni për Valon Berishën

Përfaqësuesja/Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë

Mbyllet sezoni për Valon Berishën

09/04/21 @ 17:13

SOUTH AMERICA

Brazili s’gabon, Neymar i afrohet Peles

Kualifikimet për Botëror/International

Brazili s’gabon, Neymar i afrohet Peles

09/06/21 @ 09:00

SOUTH AMERICA

Argjentina lëshon epërsinë, ndalet nga Kolumbia

Kualifikimet për Botëror/International

Argjentina lëshon epërsinë, ndalet nga Kolumbia

09/06/21 @ 08:49

MEDIA

FSHF me premi disa milionëshe për kualifikim

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

FSHF me premi disa milionëshe për kualifikim

16/04/21 @ 12:05

FIFA RANKING

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

07/04/21 @ 16:02

FIFA RANKING

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

07/04/21 @ 15:58

TOP 10

TOP 10 golashënuesit aktiv nëpër kombëtare

Kualifikimet për Botëror/Kualifikimet për Evropian/International

TOP 10 golashënuesit aktiv nëpër kombëtare

01/04/21 @ 21:21

PLAYER RATINGS: SMR-ALB

Notat e futbollistëve: San Marino - Shqipëria

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Notat e futbollistëve: San Marino - Shqipëria

31/03/21 @ 23:28

PLAYER RATINGS: ESP - KOS

Notat e futbollistëve: Spanja - Kosova

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Spanja - Kosova

31/03/21 @ 23:05

GJERMANIA - MAQEDONIA VERIORE

Befasi e dorës së parë: Maqedonia Veriore fiton si mysafire ndaj Gjermanisë

Kualifikimet për Botëror

Befasi e dorës së parë: Maqedonia Veriore fiton si mysafire ndaj Gjermanisë

31/03/21 @ 23:05

LEJA

FIFA i refuzon Nedim Bajramit kërkesën për të luajtur për Shqipërinë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

FIFA i refuzon Nedim Bajramit kërkesën për të luajtur për Shqipërinë

31/03/21 @ 22:54


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror